Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Nemám rád, když mi něco diktuje denní rozvrh. Stačí ústně sdělená informace obsahující úkoly, které se mají plnit podle jejich povahy a ne podle vůle úkolujícího či dokonce nástroje, jež úkolující používá.Krom lidí co mají vůli úkolovat neznám nikoho kdo by to měl rád. Ale naopak je to docela silná zbraň právě proti takovému ustnímu úkolovači co vydá tisíc úkolů za jednu sekundu a mezitím zapomene další tisíc o sekundu zpět. Prostě se musí podívat co už zadal a jak to zařídit aby se stihlo vše a že ani čas není natahovací. Ještě větší sílu Lightningu (dá se to provázat sítí) vidím v tom, když to dobrovolně používá skupina lidí a tak nějak se podle toho zařizuje sama.
Strpím ale jednoduché dokopávací utility typu 'píp' #za hodinu to máš mít hotovéTohle by mě přivedlo k šílenství.
Já osobně používám Thunderbird bez Lightningu a místo toho využívám kalendář v Evolution. Ten je mnohem lépe integrován do systému. Události se zobrazují v systémovém kalendáři, upozornění na schůzky zařizuje systém apod.
Navíc u Lightningu se mi nikdy nepodařilo rozchodit synchronizaci přes CalDAV kalendářem v Kerio Mail Serveru, což Evolition nedělá problém. Možná to je ale naším specifickým nastavením.
Dalším problémem Lightningu pro mě vždy bylo, že odpověď na pozvánky k událostem se lidem v MS Utlouku zobrazovala jako by ji poslali sami, za což mi neustále nadávali. Ale je pravda, že to je spíše specifikum tohoto klienta než chyba Lightningu. Šlo pouze o zobrazení v přijatých mailech, u události se stav pozvaných zaktualizoval správně. Teď to řeším tak, že odpovědi na schůzky posílám výhradně z webového rozhraní mailu, kalendář mi zařizuje Evolution a poštu čtu v Thunderbirdu. Evolution mi na poštu samotnou nepřišlo nejlepší, protože jsem ho nedokázal přesvědčit, aby maily skutečně mazal místo označování jako smazaných, ale hlavně se mi nelíbí jeho GUI
Nastavení: http://manuals.kerio.com/connect/adminguide/en/sect-caldavset.html
Jsou nějaké české kalendářové servery s webovým rozhraním (nejlépe bezplatné) který se umí synchronizaci s Lightningem ?
Server URL: https://exchange.firma.cz/ews/exchange.asmx Mailboxname: user@firma.cz Username: user Domainname: firma Share folder Id: nevyplneno Folderbase: Calendar folder Path below folderbase: /
lightning-extension
se závislostí na balíku xul-ext-lightning
, ten závisí na balíku xul-ext-calendar-timezones
a doporučuje balík xul-ext-gdata-provider
(podpora Google kalendáře). Po aktualizaci Thunderbirdu na verzi 13 jsem měl několik dní Lightning stále ve verzi 1.4, což nepodporovalo tuto verzi Thunderbirdu. Na těch pár dní jsem to řešil betaverzí Lightningu ze stránek addons.mozilla.org.
Proč v článku není přímý odkaz na tu stránku https://addons.mozilla.org/cs/thunderbird/addon/lightning/?
Dá se Lightning překládat? Když už mám Thunderbird v češtině tak by se mi líbilo, kdyby i Lightning byl v češtině. Jinak angličtina mi problém nedělá. A Enigmail česky umí
Tiskni
Sdílej: