Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Nemám rád, když mi něco diktuje denní rozvrh. Stačí ústně sdělená informace obsahující úkoly, které se mají plnit podle jejich povahy a ne podle vůle úkolujícího či dokonce nástroje, jež úkolující používá.Krom lidí co mají vůli úkolovat neznám nikoho kdo by to měl rád. Ale naopak je to docela silná zbraň právě proti takovému ustnímu úkolovači co vydá tisíc úkolů za jednu sekundu a mezitím zapomene další tisíc o sekundu zpět. Prostě se musí podívat co už zadal a jak to zařídit aby se stihlo vše a že ani čas není natahovací. Ještě větší sílu Lightningu (dá se to provázat sítí) vidím v tom, když to dobrovolně používá skupina lidí a tak nějak se podle toho zařizuje sama.
Strpím ale jednoduché dokopávací utility typu 'píp' #za hodinu to máš mít hotovéTohle by mě přivedlo k šílenství.
Já osobně používám Thunderbird bez Lightningu a místo toho využívám kalendář v Evolution. Ten je mnohem lépe integrován do systému. Události se zobrazují v systémovém kalendáři, upozornění na schůzky zařizuje systém apod.
Navíc u Lightningu se mi nikdy nepodařilo rozchodit synchronizaci přes CalDAV kalendářem v Kerio Mail Serveru, což Evolition nedělá problém. Možná to je ale naším specifickým nastavením.
Dalším problémem Lightningu pro mě vždy bylo, že odpověď na pozvánky k událostem se lidem v MS Utlouku zobrazovala jako by ji poslali sami, za což mi neustále nadávali. Ale je pravda, že to je spíše specifikum tohoto klienta než chyba Lightningu. Šlo pouze o zobrazení v přijatých mailech, u události se stav pozvaných zaktualizoval správně. Teď to řeším tak, že odpovědi na schůzky posílám výhradně z webového rozhraní mailu, kalendář mi zařizuje Evolution a poštu čtu v Thunderbirdu. Evolution mi na poštu samotnou nepřišlo nejlepší, protože jsem ho nedokázal přesvědčit, aby maily skutečně mazal místo označování jako smazaných, ale hlavně se mi nelíbí jeho GUI
Nastavení: http://manuals.kerio.com/connect/adminguide/en/sect-caldavset.html
Jsou nějaké české kalendářové servery s webovým rozhraním (nejlépe bezplatné) který se umí synchronizaci s Lightningem ?
Server URL: https://exchange.firma.cz/ews/exchange.asmx Mailboxname: user@firma.cz Username: user Domainname: firma Share folder Id: nevyplneno Folderbase: Calendar folder Path below folderbase: /
lightning-extension
se závislostí na balíku xul-ext-lightning
, ten závisí na balíku xul-ext-calendar-timezones
a doporučuje balík xul-ext-gdata-provider
(podpora Google kalendáře). Po aktualizaci Thunderbirdu na verzi 13 jsem měl několik dní Lightning stále ve verzi 1.4, což nepodporovalo tuto verzi Thunderbirdu. Na těch pár dní jsem to řešil betaverzí Lightningu ze stránek addons.mozilla.org.
Proč v článku není přímý odkaz na tu stránku https://addons.mozilla.org/cs/thunderbird/addon/lightning/?
Dá se Lightning překládat? Když už mám Thunderbird v češtině tak by se mi líbilo, kdyby i Lightning byl v češtině. Jinak angličtina mi problém nedělá. A Enigmail česky umí
Tiskni
Sdílej: