V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Nemám rád, když mi něco diktuje denní rozvrh. Stačí ústně sdělená informace obsahující úkoly, které se mají plnit podle jejich povahy a ne podle vůle úkolujícího či dokonce nástroje, jež úkolující používá.Krom lidí co mají vůli úkolovat neznám nikoho kdo by to měl rád. Ale naopak je to docela silná zbraň právě proti takovému ustnímu úkolovači co vydá tisíc úkolů za jednu sekundu a mezitím zapomene další tisíc o sekundu zpět. Prostě se musí podívat co už zadal a jak to zařídit aby se stihlo vše a že ani čas není natahovací. Ještě větší sílu Lightningu (dá se to provázat sítí) vidím v tom, když to dobrovolně používá skupina lidí a tak nějak se podle toho zařizuje sama.
Strpím ale jednoduché dokopávací utility typu 'píp' #za hodinu to máš mít hotovéTohle by mě přivedlo k šílenství.
Já osobně používám Thunderbird bez Lightningu a místo toho využívám kalendář v Evolution. Ten je mnohem lépe integrován do systému. Události se zobrazují v systémovém kalendáři, upozornění na schůzky zařizuje systém apod.
Navíc u Lightningu se mi nikdy nepodařilo rozchodit synchronizaci přes CalDAV kalendářem v Kerio Mail Serveru, což Evolition nedělá problém. Možná to je ale naším specifickým nastavením.
Dalším problémem Lightningu pro mě vždy bylo, že odpověď na pozvánky k událostem se lidem v MS Utlouku zobrazovala jako by ji poslali sami, za což mi neustále nadávali. Ale je pravda, že to je spíše specifikum tohoto klienta než chyba Lightningu. Šlo pouze o zobrazení v přijatých mailech, u události se stav pozvaných zaktualizoval správně. Teď to řeším tak, že odpovědi na schůzky posílám výhradně z webového rozhraní mailu, kalendář mi zařizuje Evolution a poštu čtu v Thunderbirdu. Evolution mi na poštu samotnou nepřišlo nejlepší, protože jsem ho nedokázal přesvědčit, aby maily skutečně mazal místo označování jako smazaných, ale hlavně se mi nelíbí jeho GUI
Nastavení: http://manuals.kerio.com/connect/adminguide/en/sect-caldavset.html
Jsou nějaké české kalendářové servery s webovým rozhraním (nejlépe bezplatné) který se umí synchronizaci s Lightningem ?
Server URL: https://exchange.firma.cz/ews/exchange.asmx Mailboxname: user@firma.cz Username: user Domainname: firma Share folder Id: nevyplneno Folderbase: Calendar folder Path below folderbase: /
lightning-extension
se závislostí na balíku xul-ext-lightning
, ten závisí na balíku xul-ext-calendar-timezones
a doporučuje balík xul-ext-gdata-provider
(podpora Google kalendáře). Po aktualizaci Thunderbirdu na verzi 13 jsem měl několik dní Lightning stále ve verzi 1.4, což nepodporovalo tuto verzi Thunderbirdu. Na těch pár dní jsem to řešil betaverzí Lightningu ze stránek addons.mozilla.org.
Proč v článku není přímý odkaz na tu stránku https://addons.mozilla.org/cs/thunderbird/addon/lightning/?
Dá se Lightning překládat? Když už mám Thunderbird v češtině tak by se mi líbilo, kdyby i Lightning byl v češtině. Jinak angličtina mi problém nedělá. A Enigmail česky umí
Tiskni
Sdílej: