Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
V poslední větě posledního odstavce kapitolky o Androidu 2.3 by místo přeobjednat mělo být "předobjednat".
V první větě třetího odstavce kapitolky o Androidu 3.0 asi chybí čárky před a za medovou pláství oplývajících (vsuvka).
V poslední větě posledního odstavce kapitolky o Androidu 2.3 by místo přeobjednat mělo být "předobjednat".
Pardon, třeba to Doli opraví.
V první větě třetího odstavce kapitolky o Androidu 3.0 asi chybí čárky před a za medovou pláství oplývajících (vsuvka).
AFAIK to není vsuvka, nýbrž přívlastek, konkrétně přívlastek těsný, protože bez něj by věta měnila význam (co ty tablety s Androidem 2.x), čárky tedy rozhodně nejsou namístě.
To uz se nekopiruji laborky jako kdyz jsem je musel delat ja? Vetsinou uz clovek prisel s predmerenyma hodnotama a vedel jak mu to ma vyjit ;)V rámci skupiny máme stejný naměřený hodnoty, některý protokoly se dají zkopírovat, co se týče obrázků a teorie ale třeba výpočty máme svoje. Nejhorší to je, když se nedá najít podobnej protokol když starý protokoly jsou podle starých zadání a mezitím se změní zadání a úlohy, to pak není odkud kopírovat.
PS: Diky za dobre clanky a hodne stesti se studiem, at je klidneji!Za článek poděkuj Archerovi
Tiskni
Sdílej: