Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
profiles
v overlayi nejde a nikdy jsem neměl potřebu vymýšlet si kategorii Používáme Gentoo jako nosný systém pro naše systémy a naše balíčky máme v našich kategoriích a jejich maskování v overlay/profiles/package.mask (a naši licenci v overlay/licences/).Jasně, ale já mluvil o use.mask.
Jen se mi ještě nepodařilo, aby si portage při stahování naše zdrojové balíky ukládala do overlay/disfiles/V Paludisu se dá pro každé repo nastavit jiný distfiles adresář, v Portage ne.(pro méně se orientující - tohle byl vtípek)
Jasně, ale já mluvil o use.mask.
Jasně, já zase mluvil o dalších souborech / adresářích, které v overlay používáme. Třeba se to někomu bude hodit.
Taky máme v /etc/make.conf (vím, tohle už přímo s overlay nesouvisí):
USE_EXPAND="MOJE" MOJE="devel vlastnost"Umožňuje to mít vlastní USE přepínače pěkně přehledně. V tomto příkladě jsou nastaveny "moje_devel" a "moje_vlastnost". A stejně jako ve Vašem případě s use.mask, ani mne se nepovedlo zařídit nastavení USE_EXPAND="MOJE" nekde v overlay.
Tiskni
Sdílej: