abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    16.7. 21:22 | IT novinky

    Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    16.7. 16:22 | IT novinky

    Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    16.7. 15:33 | Upozornění

    Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapyAI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.

    bindiff | Komentářů: 8
    16.7. 13:33 | Bezpečnostní upozornění

    Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    16.7. 00:11 | Nová verze

    Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (27%)
     (7%)
     (3%)
     (0%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 410 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Postavte si cloudové řešení s IBM

    3. 2. 2016 | Redakce | Reklama | 1448×

    Postavit firemní cloudové řešení na IBM Rational Jazz, Bluemix, Softlayer pro vývoj a běh aplikací, dostupné i pro české vývojáře a jejich zákazníky a žádný vendor-lock? Jak to vypadá v praxi a v kostce vysvětluje Pavel Hrabina, Ecosystems Development Manager, IBM Cloud.

    Richard Jan Voigts

    Na čem a jak od IBM lze cloudové řešení postavit?

    IBM nabízí dvě možnosti.

    Buď si zákazník cloudové řešení postaví na infrastruktuře jako služba (IaaS), což znamená nabídku virtuálních serverů v cloudu pro stavbu vlastního řešení, které už má vyvinuté.

    Pokud uvažujete, že budete vyvíjet nové řešení, můžete použít platformu jako službu (PaaS), a tou je IBM Bluemix. V Bluemixu jsou služby – microservices, které vaše aplikace používá. Výsledkem je zrychlení vývoje a poskytování takových služeb, které byste jinak pracně vyvíjeli vlastními silami.

    Pavel Hrabina


    Pro koho je platforma určena?

    PaaS Bluemix je primárně určena pro firmy, které chtějí svoji aplikaci v cloudu vyvinout a provozovat. Dále pro firmy, které chtějí jednak totéž, ale buď nemají vlastní vývojové prostředí, nebo nevlastní nástroje pro podporu metodologii vývoje.


    Jde o hlavní důvody, proč by se měla firma obrátit právě na IBM?

    Ano, u nás nedostáváte jen PaaS Bluemix jako službu, ale i nástroj pro podporu metodologie Scrum a kompletní nástroj na DevOps.


    Mohl byste přiblížit, co pro metodologii Scrum poskytujete?

    IBM má pro Scrum nástroj Rational Jazz, které jsme dali do cloudu a propojili s Bluemixem, takže je zdarma všem uživatelům Bluemixu.


    Metodologie sama o sobě nic nevyvine. Jak se uživatel Bluemixu dostane k té nejnižší úrovni k vývojovým nástrojům?

    I pro ně máme možnosti, dokonce tři.

    Za prvé, Rational má i v cloudu vlastní integrované vývojové prostředí.

    Za druhé, pokud uživatel preferuje open-source vývojové prostředí Eclipse, máme pro něj plug-in, který jej do Bluemixu přímo propojí.

    Konečně za třetí, pokud uživatel preferuje vlastní vývojové prostředí, může použít CLI pro cloud foundry, kterým aplikaci do Bluemixu dostanete.


    Na čem mi pak aplikace vyvinutá v Bluemixu poběží? Jaké další služby IBM nabízí?

    IBM podporuje všechny hlavní vývojové trendy. V Bluemixu máme tzv. microservices pro mobilní aplikace, internet věcí, pro datové analýzy, prediktivní analytiku, in-memory analytiku, big data, podporu v umělé inteligenci IBM Watson apod. Služeb, které může vývojář použít, je více než stovka.


    Jak se může zákazník k takovému cloudovému řešení od IBM dostat?

    Základním principem je pay-as-you go. Po prvním přihlášení máte 30 dní na vyzkoušení a neplatíte nic. Pokud se rozhodnete Bluemix i nadále používat, musíte vložit svoji kreditní kartu. Vyberete z katalogu službu, připojíte ke své aplikaci a platíte za služby, které používáte. Pokud se zákazník zaváže k nějakému odběru cloudových služeb minimálně na šest měsíců, dostává výraznou slevu, kterou může uskutečnit přes naše partnery a distributory Avnet a DNS, případně přímo u IBM.

    Velikost slevy se odvíjí od počtu. měsíců ke kterým se zavážete služby odbírat a na objemu odebíraných služeb.


    To znamená, že partner, který chce něco vyvinout, objedná v tzv. řízené distribuci u Avnetu nebo DNS a může svému zákazníkovi dohodnout lepší cenu základní služby IBM?

    Pokud chce vývojář něco vyvinout, může zaplatit přímo u IBM pomocí platební karty.

    Pokud má aplikaci již vyvinutou, ví, že má pro ni dostatek zákazníků, a chtěl by nikoliv nevýznamnou úlevu v platbách, měl by kontaktovat distributora nebo přímo IBM, kde tuto slevu dostane na měsíční bázi. Pro partnery a vývojáře je lepší obrátit se na distributora, protože zná jeho problémy i naše procesy, umějí se o něj lépe postarat. Mají k němu blíž než lidé z IBM, kteří mají zajetý postup nepřímé komunikace přes distributory Avnet a DNS.

           

    Hodnocení: 50 %

            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.