Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
„Naším cílem bylo maximálně zjednodušit a zpříjemnit veškerou administrativu, která je s hledáním práce spojená,“ uvádí Ondřej Mysliveček, produktový manažer společnosti LMC, jež portál Jobs.cz provozuje. „Uchazeč nyní má z jednoho místa přehled o všech svých aktivitách, a nemusí tak komplikovaně ukládat e-maily či dokumenty a vést si stranou záznamy co, kdy, kde nebo kam poslal. Je to, jako by měl svou vlastní asistentku, která se mu stará o veškeré papírování.“
Celý arzenál vylepšených služeb je přístupný každému, kdo na stránkách projde velmi jednoduchou registrací.
JobsAgent
Šikovná služba, která za uživatele každý den prohledává nové nabídky na Jobs.cz a posílá upozornění do e-mailu. Uchazeč tak nemusí dennodenně procházet webové stránky. Více informací.
Složka Doručené
Sem se ukládají všechny pozice, které najde JobsAgent podle uchazečových požadavků. Jednoduchým způsobem je lze roztřídit, smazat či vybrat jako potenciálně zajímavé. Pusťte si názorné demo.
Košík
Složka pro všechny uchazečovy předvybrané pozice, ať už je přesune z Doručených nebo je sem uloží při brouzdání po stránkách Jobs.cz. Záleží jen na něm, kdy odpoví – nabídky tu na něj čekají.Historie reakcí
Ideální nástroj pro archivaci všech uchazečových odpovědí na inzeráty a sledování vývoje příslušného výběrového řízení. Vždy přesně ví, zda je ještě ve hře, či zda byl již zamítnut.
Čím dál větší skupina lidí na trhu práce nechává CV na internetu aktivní i v případě, že má zaměstnání, s nímž je spokojena. Životopis lze totiž velmi snadno skrýt aktuálnímu zaměstnavateli, takže jde o diskrétní způsob, jak být neustále v obraze o svých možnostech. A pokud se objeví životní nabídka, tak ani sebespokojenější zaměstnanec neodolá. Více informací.
Databáze životopisů jsou páteří každého kvalitního pracovního portálu, nejinak tomu je i na Jobs.cz. Životopisy procházejí všechny personální agentury a velká část firem. „Zaměstnavatelé některé pozice obsazují přímo kandidáty z databáze životopisů, takže žádný inzerát ani nezadávají,“ vysvětluje Ondřej Mysliveček. Uchazeče v takovém případě kontaktuje personalista s nabídkou ušitou na míru.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: