smenu, nástroj pro příkazový řádek pro generování možností a potvrzení výběru, dospěl do verze 1.0.0.
Byla potvrzena zranitelnost CVE-2021-46778 aneb SQUIP (Scheduler Queue Usage via Interference Probing) v procesorech AMD s mikroarchitekturou Zen 1, Zen 2 a Zen 3. Detaily v publikovaném paperu.
Turris OS, operační systém pro síťová zařízení Turris postavený na OpenWrt, byl vydán v nové verzi 5.4. Přehled novinek a diskuse v diskusním fóru.
Byla vydána nová stabilní verze 5.4 (aktuálně 5.4.2753.28) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 104.0.5112.83. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vivaldi Mail byl povýšen na verzi 1.1.
Intel vydal 27 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20220809 mikrokódů pro své procesory. Ta řeší INTEL-SA-00657. Jedná se o bezpečnostní chybu ÆPIC Leak aneb CVE-2022-21233.
Byla vydána nová verze 2022.3 průběžně aktualizované linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 4.0 programovacího jazyka a vývojového prostředí Processing. Ke stažení na GitHubu. Přehled novinek na wiki.
Konference OpenAlt 2022 proběhne o víkendu 17. a 18. září na FIT VUT v Brně. Přednášky lze přihlásit do 15. srpna.
GNOME Web (Epiphany) přichází s podporou rozšíření, která jsou kompatibilní s rozšířeními ve Firefoxu. Více v článku WebExtensions v Epiphany (GNOME Web) na MojeFedora.cz.
Ve Vancouveru probíhá konference a výstava SIGGRAPH 2022 (Special Interest Group on Computer Graphics and Interactive Techniques) věnována počítačové grafice. Řada firem představuje své novinky. Intel například představil profesionální grafické karty Arc Pro A50, A40 a A30M (Mobile).
Praha byla vybrána jako jedno z míst, kde se uskuteční konference z cyklu Oracle Code. Série konferencí odstartovala 1. března 2017 v San Franciscu, v Praze se akce uskuteční 28. dubna. Společnost Oracle nabízí vývojové nástroje, databáze, programovací jazyky a další technologie podporující tvorbu aplikací, s nimiž pracují miliony vývojářů po celém světě. Série odborných konferencí Oracle Code vyjadřuje závazek společnosti dále investovat do této komunity expertů. Účast na pražské konferenci je, tak jako na jiných akcích z tohoto cyklu, zdarma (po registraci), zájemci mohou rovněž přihlašovat své příspěvky a prezentace.
Místem konání konference je Kongresové centrum Praha (ulice 5. května 1640/65, Praha 4, Nusle). Konferenci odstartuje Adam Bien, konzultant a přední expert na technologii Java, přednáškou Enterprise Java.next. Už tato přednáška slibuje něco jiného než promítání nudných slajdů – je přímo označena jako „slideless“. I další program přinese spoustu cenných odborných informací, ovšem podané budou zábavnější formou, než jak je na tradičních konferencích zvykem. Jak se ukázalo i na předchozích konferencích cyklu Oracle Code, přednášející dokáží zprostředkovat své technické znalosti názorným způsobem. Konference zahrnuje klasické přednášky, technickou sekci i praktická cvičeni. Účastníci pražské konference se mohou těšit i na Jakuba Nešetřila, CEO společnosti Apiary, která se nedávnou akvizicí stala součástí Oracle. Jeho přednáška se zaměří na téma tvorby moderních aplikací s využitím API, mikroslužeb a chatbotů. K dalším významným prezentátorům budou patřit Siddhartha Agarwal, viceprezident pro strategii a řízení produktů ve společnosti Oracle, a Stephen Chin, ředitel Oracle Technology Network.
Na konferenci Oracle Code bude možné se seznámit s nejnovějšími trendy, jako jsou mikroslužby, kontejnery, chatboty, umělá inteligence a strojové učení či model vývoje, testování a provozu DevOps. Tématem bude rovněž vývoj softwaru v prostředí Java, Node.js a dalších jazycích podporovaných v rámci databáze Oracle, MySQL a databází NoSQL. Obecně bude důraz kladen také na trendové open-source technologie, nebudou chybět ani přednášky věnované speciálně vývoji cloudových aplikací. Účastníci konferencí Oracle Code mohou v interaktivním prostředí přímo pracovat s nejnovějšími technologiemi. Jednacím jazykem konference je angličtina.
Podrobnější informace o pražské konferenci Oracle Code najdete na developer.oracle.com/code/prague.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: