Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Společnost Software Media ve spolupráci s AbcLinuxu hledá odborníky přes Linux a bezpečnost. Naším cílem je dlouhodobě zvyšovat kvalitu časopisů ze série Linux+ a Linux+ Extra. Chceme produkovat časopisy, na které se budete předem těšit. Nicméně k tomu potřebujeme tým lidí, kteří nám pomohou udržet odbornou kvalitu textů.
Tito lidé budou mít za úkol pročítat připravované články a upozorňovat na případné chyby, ať už odborného rázu nebo v terminologii. Za odměnu získají zdarma předplatné všech časopisů, které budou kontrolovat.
V tuto chvíli budujeme dva týmy. První bude mít na starosti časopisy Hacking a Linux+ Extra - Aurox (polská mutace nejmenované distribuce), druhá skupina pak připravovaný měsíčník Linux+ a ostatní edice Linux+ Extra (například Debian, s výjimkou OpenOffice). Každý tým bude mít tři členy.
Máte-li zájem pomoci, pošlete nám email na adresu info zavináč abclinuxu.cz. V něm napište, do které skupiny časopisů se chcete připojit a jaké máte předpoklady pro tuto práci. Vybrané lidi budeme kontaktovat.
Dále stále trvá náš nábor nových autorů. Vaše články si bude moci
přečíst několik desítek tisíc návštěvníků portálu www.abclinuxu.cz,
ale mohou se objevit i v tištěných časopisech Linux+! Jako bonus
získáte časopis zdarma.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: