Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
try { } catch(...){ }
Napísal som čo bolo v mojích silách (článok, ktorý sa zaoberal aj týmito témami bol 2,5 krát taký dlhý). Uvedomte si 0.1% náznaku typovej kontroly v JS.
Predpokladajme, že komponenty aplikácie (C,C++,Java,...) Vám dodajú do JavaScriptu správne dátové typy. Nemusíte sa o typy veľmi starať, aj keď JS ponúka mnoho techník, ako rozlišovať Objekty.. JS je Prototypový jazyk, nie OO, ani proceduránly, ani Funkcionálny,...
Ak pracujete na projekte, kde sa používa JavaScript, pravdepodobne sú všetky JS komponenty (triedy, časi programu, ...) vyvýjané na jednom pracovisku. Pri návrhu si musíte určiť akým spôsobom budete (a či vôbec potrebujete) rozoznávať jednu výnimku od druhej. (rozličný začiatok textu, špeciálny objekt, ...)
Na FLOSS projekte je štýl JS kódu často viac procedurálne orientovaný... teda aspoň na toľko nakoľko to dovolí povaha JS.
Tiskni
Sdílej: