Portál AbcLinuxu, 7. května 2025 02:06
Diskuse byla administrátory uzamčena.
bude porovnání s Songbirdem? ten je nyní ve verzi 1, ne?
Songbird ve verzi 1.0 mě úplně nadchnul. Ostatní přehrávače jsem pustil k vodě. Až vyřeší problém s pluginem MMkeys, tak to bude dokonalost sama. Vzhled songbirdu: http://tinyurl.com/5775wv
Oba přehrávače nejsou ve finální verzi 1.0 respektive 2.0, ale tak v první alfa verzi. Chybí podpora naprosto zásadních funkcí jako třeba fronta (queue), ekvalizer, replay gain a další. Nevim, jak Amarok 2, ale Songbird také ještě neumí crossfade, monitorovat adresář,konvertovat hudbu do jiného formátu a v podstatě mu chybí playlist (doplněk Now Playing List není s verzí 1.0 kompatibilní).
V současných verzích jsou oba přehrávače pouze velmi těžko srovnatelné s konkurenty jako Winamp nebo foobar2000. Vývojáři obou přehrávačů se soustředili příliš na (alespoň pro mě) nepotřebnou integraci všemožných webových služeb a zapomněli na to hlavní - přehrávání hudby.
Takže já bych s nějakým porovnáváním počkal tak do verzí 1.2 a 2.2, jinak by oba přehrávače při porovnání s konkurencí windousových freewarekolegů dopadli jako sedláci u Chlumce.
Songbird také ještě neumí crossfade, monitorovat adresář,konvertovat hudbu do jiného formátu a v podstatě mu chybí playlistCrossfade je ten odporný přechodový efekt při přechodu na jiný track, nebo při vypnutí? A od přehrávače nečekám, že bude umět konvertovat hudbu.
Crossfade například používají všechna rádia. Pokud člověk poslouchá hudbu jako pozadí, je to celkem příjemné.
AmaroK a Songbird nejsou pouze přehrávače. To byl Winamp 2 nebo XMMS. Tohle jsou hudební manažery a sami se do té kategorie řadí. Od hudebního manažeru se očekává, že bude umět kolekci organizovat - přesouvat soubory, měnit schéma pojmenování, tagovat a také konvertovat do jiných formátů. AmaroK 1.x to uměl, umí to foobar2000 i Winamp.
Všimněte si, že nekritizuji ty přehrávače za absenci podpory ripování a vypalování, přestože hlavní komerční konkurenti, iTunes a WMP, to umí. To je trošku už nad rámec hudebního manažeru, ale pokud by to AmaroK nebo Songbird uměly, je to další plus.
V současných verzích jsou oba přehrávače pouze velmi těžko srovnatelné s konkurenty jako Winamp nebo foobar2000. Vývojáři obou přehrávačů se soustředili příliš na (alespoň pro mě) nepotřebnou integraci všemožných webových služeb a zapomněli na to hlavní - přehrávání hudby.
Přesně tohle jsem chtěl taky napsat. Pro mě je to takové ... přeplácané. Pod linuxem hudbu moc nepouštím, takže jsem neřešil ani otázku přehrávače (vyhovuje prakticky každý), pod Win používám starý strohý Winamp 2.95 a jsem spokojen. Občas slyším obdivné výkřiky na Amarok, ale po přečtení tohohle článku zjištuju, že program je to sice nabušený, ale zřejmě už jsem na všechny ty fičůry starej
Občas slyším obdivné výkřiky na Amarok, ale po přečtení tohohle článku zjištuju, že program je to sice nabušený, ale zřejmě už jsem na všechny ty fičůry starej+1 Presne tak, mam ten samy pocit. Pritom tak jednoduchou a uzitecnou funkci jako je "prehraj adresar" (viz muj problem) umi maloktery prehravac (jak je na tom Amarok netusim)
Občas slyším obdivné výkřiky na Amarok, ale po přečtení tohohle článku zjištuju, že program je to sice nabušený, ale zřejmě už jsem na všechny ty fičůry starejAmarok je skvělý jakožto katalog písniček. Když chci najít nějakou písničku, namlátím do filtrovacího políčka kousek názvu nebo zpěváka, a mám to (například máš 15 alb od jednoho zpěváka, a netušíš, na kterém to je). Jinak ale raději používám konzolový MOCP
bude porovnání s Songbirdem? ten je nyní ve verzi 1, ne?Pokud jej někdo napíše, tak ano
+1
open source hudbu, to jest hudbu pod Creative Commons
To je trochu blbost, ne? Open source hudba je ktere je k dispozici zdroj - noty, pripadne u elektronicke hudby nejake soubory do prislusneho software. Creative Commons se zabyva necim vyrazne jinym.
Je pravda, že termín by měl znít spíše "svobodná hudba".
Amorok je nyní i pro OS X, na stáhnutí 70.1MB při instalaci to zabere cca 230MB, protože qt4 a poobný nezbytnosti, ještě jsem nezkoušel, jelikož to vyžaduje zavření všech app a logout (to teď nemůžu udělat, protože tvořim video). Čekam až to někdo vyzkouší.
Fungoval někomu import kolekce z 1.4 uložené v mysql?
http://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=174269
+1
zbytecne velka tlacitka (hlavne play/pause/stop. Nechapu jak je neco takoveho mohlo napadnout.)Tak zrovna tohle mi velmi vyhovuje. U přehrávače hudby chci velká tlačítka, abych nemusel řešit trefování na miničudlítka.
nepotrebuji zadna takova tlacitka, je mi sympatictejsi ovladat prehravac klavesnici. proto bych ocenil, kdyby tato tlacitka mela tak 1/4 velikost
A proto jsou ta tlačítka namačkaná na sebe, aby jsi zase takovej komfort při trefování neměl
taky tak nějak nechápu ten hype okolo vzhledu přehrávače/aplikace/systému. On si snad někdo po výběru playlistu a spuštění první písničky z něj, maximaluzuje okno přehrávače a kochá se, jak to má pěkné tlačítka, jak je tam vlevo dole hezký obrázek alba, jak vpravo ubíhá text skladby etc? Ne že by aplikace nemohla vypadat pěkně, ale ať je to proboha trochu ergonomické a funkční. To jak Amarok vypadá po shlédnutí screenshotů, není přehrávač, ale nabubřelá příšera. Brrr, zlatý foobar
Například já často čtu lyriku k písním, ...Takže texty písniček, které mají nějaký děj, si nečteš?
Já zas čtu zásadně epiku.
To jsem presne cekal, ze se tu nejaky takovy nazor objevi ) Rekl bych, ze tohle je natolik subjektivni, ze asi nejde uspokojit kazdeho uzivatele. Myslim, ze dulezite je, jak to rozhrani jde konfigurovat k obrazu svemu. Tady jsem jednoznacne poteseny, ze ten panel uprostred, co tam zbytecne zabira misto pro playlist, jde schovat
Ampache je OSS software...
Ampache je open-source software software...?
Každá druhá aktualizace Amaroku mi (v openSuSE) padá hned po spuštění, ale v době, kdy mi Amarok 2 fungoval, mi zásadně chyběla především výborná funkce "zastavit přehrávání seznamu skladeb po ukončení aktuální skladby" --- neznám jiný přehrávač, který by ji měl. Jinak problémy s kolekcí jsou klasika... nicméně si nestěžuji. ^_^
V tomhle má největší možnosti nastavení foobar2000. Kdyby ho tak někdo chtěl portovat na Linux. Přitom zrovna tenhle přehrávač je postavenej typicky linuxově - spousta malých pluginů, které dohromady tvoří přehrávač. Pluginy můžu mazat, doinstalovávat a možnosti konfigurace jsou skoro nekonečné. Akorát škoda, že je closed source a jenom pro Windows.
A ako to je stymi pluginmi, ja som skusal a tam nieje ani 20% pluginov 1.4. Ziadne zvukove kniznice, dokonca ani kolko kanalov, alebo som zle pozeral? A nieto este biedny zvuk bez moznosti equalizeru.
Když to tady čtu, připadám si starej, konzervativní a nemožnej. Dyť bych potřeboval celej den, abych se s ním jenom naučil zacházet a zjistil, co potřebuju a co ne. Jednou jsem ho pustil, začal cosi strašlivě indexovat, pak mi sesypal všechny písničky dohromady, pak nastalo veliký zmatení při pokusu o kopírování do MP3 přehrávače, pak cosi nefungovalo a nakonec jsem to vypnul. Já nevim, mně pořád připadá nejjednodušší vlízt v MC do adresáře nějakýho alba a pustit tam na ty písničky alias MPlayeru. Hraje to, dá se to zapauzovat, přeskočit na další, zesílit, ztlumit, to všechno z klávesnice. Co víc člověk potřebuje? Teď mě ukamenujete...
hmmm, to já tedy vlezu do adresáře nějakýho alba a pustím tam na ty písničky xmms.
A teď si představ, že mam třeba náladu pustit si nějaký rockový mix. Jak to uděláš? Já si pustím AmaroK, Songbird, Winamp, foobar2000 nebo jiný podobný přehrávač, kliknu na rock, shuffle a play a poslouchám.
Jenže předtím musíš mít otagovanou celou kolekci hudby Já osobně se sice snažím mít tagy u nových věcí v pořádku, to nic ale nemění na tom, že v hudebním adresáři se povalují ještě desítky dalších alb, která jsou otagovaná stylem "Artist 1 - Track 1".
No třeba můj stůl je jeden velký bordel, ale písničky mám otagované vzorně. Nejvíc mě štve doplňování diakritiky, protože na freedb.org je všechno "cesky".
Na druhou stranu otagovat si rozumně velkou kolekci, pokud to mám alespoň pojmenované, je práce tak na 2 zimní večery. Výhody jsou potom velký hlavně v přenosných přehrávačích a hudebních manažerech.
Picard nepomuze?
A myslíš, že vyřeší češtinu? No vyzkouším to...
Amarok 1.4 ma takovou peknou vlastnost, ze je schopen odhadovat tagy podle nazvu souboru (nejdriv vyberes, popr. vytvoris pattern jak jsaou jmena poskladany a pak jen kllikas na doplneni tagu. Bohuzel to funguje vzdy jen na jen na jednu skladbu, tudiz clovek porad klika. Ale clovek aspon nemusi nic psat.
Přesně. A když se mi zachce takového luxusu jako playlistu, napíšu si buď bash scripty rock.sh či jazz-mix.sh nebo jenom passnu do souboru názvy těch mp3ek i s cestami a narouruju si to tam :)
Luxus největší. Fakt nevím, co víc chtít. Styl WinMedia playeru či nějakého jabličkářskýho přehrávače mi ukrutně nevyhovuje stejně jako MTP, což je nejhorší vynález na poli multimédií. Neumí to ani polovinu úkonů, co UMS a ještě jsou s tím jenom problémy. Vidí to někdo stejně?
tak neviem.. v KDE4 som presedlal na Juk.
Oxygenovský tlačítka vlevo, i když mám jiné téma. A ikony a text se tam sotva do těch tlačítek vejdou, proč je neudělaj širší? Už jenom kvůli takovýhle kravině je to nepoužitelný, když používám program, nechci u toho zvracet.
Banshee a Songbird jsou mnohem lepší.
Žádné zpomalení sem u nového KDE nezaznamenal, respektive běží stejně rychle jako gnome 2.24 a ty efekty se dají samozřejmě vypnout, ale pokud máš dobře napsaný xorg.conf, tak se to dá dobře používat i se čtyri roky starým integrovaným intelem...
Je možná trochu smutný, že při té údajné podpoře internetu, rádií a všeho, mi to u blbého netového rádia neumí ani ukázat název aktuální skladby.
Je možná trochu smutný, že při té údajné podpoře internetu, rádií a všeho, mi to u blbého netového rádia neumí ani ukázat název aktuální skladby.Podle mých zkušeností se to týká jen některých rádií. Náhodně vybrané z Shoutcast seznamu - 1.FM zobrazuje název aktuální skladby, u basseline.gr ne.
Načo je to dobré?
imho velikost bufferu nastavis primo pro xine ktery amarok pouziva, respektive ja to tak udelal...
pavel@keramka ~ $ cat /home/pavel/.xine/config
engine.buffers.audio_num_buffers:1500
engine.buffers.video_num_buffers:2500
zkus pohledat v dokumentaci xine jinak tu
Ja bych Amarok 2 hodnotil jako navrat do dob winampa na windows.
(zbytecna prace navic, na kterou jsem si v jednicce odvykl a lamal jsem si hlavu nad tim, proc jsem ji drive musel absolvovat - typicky s pretahovanim skladeb z kolekce do playlistu, PROC PROBOHA???). Proc nemuzu filtrovat pomoci search-as-you-type primo celou kolekci?
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.