Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Pro poslech MP3, potrebuji prehravac, bez pro mne nepotrebnych blbosti, jako jsou playlisty, vizualizace atd. Dlouho jsem hledal, dalo by se rici, ze muj jediny pozadavek je, aby prehravac byl schopen prehrat adresar/slozku bez jednotliveho vyberu souboru. Proste vyber slozku a prehrej vsechny MP3 soubory, ktere v ni najdes.
Divili by jste se, jak tento dle meho nazoru jednoduchy pozadavek je tezke splnit - najit program, ktery tuto obycejnou funkci umi.To snad vsichni prehravaji MP3 soubory z vytvorenych playlistu? Vyskousel jsem ledacos, co repositare nabizi (do KDE aplikaci jsem nesel), az jsem v teto diskuzi narazil na program Audacious http://audacious-media-player.org. Tento program dela presne to, co ma delat - prehravat MP3 nic vic, nic min.
A to je dobre, protoze mnohe dnesni aplikace se snazi o co nejobsahlesi funkcnost, ale hlavni funkce se casto strati a z aplikace je akorat nepouzitelny "bumbrlik". Dnesni svet je bohuzel takovy - typicky priklad - mobilni telefony - kdyz se mi nekdo pochlubi novym "hyper" telefonem, ptam se "A jde z neho taky telefonovat?" Ano v dobe Nokii N95 (ktera vydrzi na baterie jen 1 den, ale zato ma vsechny blbosti, na ktere si clovek vzpomene) je to bohuzel dobra otazka.
Tiskni
Sdílej:
for i in *.mp3; do echo "$i"; mpg123 -q "$i"; done
?
find . -maxdepth 1 -iname '*.mp3' -type f -print -exec mpg123 '{}' \;
se mi zdá ještě lepší (filtruje to např. adresáře, co mají koncovku mp3; můžu to snadno změnit na to, aby přehrál i podadresáře)
Tak tohle už nechápu vůbec :) Audacious je jeho nástupce, chová se prakticky stejně, vypadá taky tak a přesto se najde bezpočet lidí kteří zůstávají u zastaralé GTK1 aplikace...třeba proto, že v Audacious je ekvalizér na prd? (pokud už to nespravili ...)
A co treba moc? Ja ho pouzival celkem dlouho a prisel mi jako nejlepsi volba.
ten "eqalizer" co ma audacious se ale moc pouzivat neda.jj