Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Pro poslech MP3, potrebuji prehravac, bez pro mne nepotrebnych blbosti, jako jsou playlisty, vizualizace atd. Dlouho jsem hledal, dalo by se rici, ze muj jediny pozadavek je, aby prehravac byl schopen prehrat adresar/slozku bez jednotliveho vyberu souboru. Proste vyber slozku a prehrej vsechny MP3 soubory, ktere v ni najdes.
Divili by jste se, jak tento dle meho nazoru jednoduchy pozadavek je tezke splnit - najit program, ktery tuto obycejnou funkci umi.To snad vsichni prehravaji MP3 soubory z vytvorenych playlistu? Vyskousel jsem ledacos, co repositare nabizi (do KDE aplikaci jsem nesel), az jsem v teto diskuzi narazil na program Audacious http://audacious-media-player.org. Tento program dela presne to, co ma delat - prehravat MP3 nic vic, nic min.
A to je dobre, protoze mnohe dnesni aplikace se snazi o co nejobsahlesi funkcnost, ale hlavni funkce se casto strati a z aplikace je akorat nepouzitelny "bumbrlik". Dnesni svet je bohuzel takovy - typicky priklad - mobilni telefony - kdyz se mi nekdo pochlubi novym "hyper" telefonem, ptam se "A jde z neho taky telefonovat?" Ano v dobe Nokii N95 (ktera vydrzi na baterie jen 1 den, ale zato ma vsechny blbosti, na ktere si clovek vzpomene) je to bohuzel dobra otazka.
Tiskni
Sdílej:
for i in *.mp3; do echo "$i"; mpg123 -q "$i"; done
?
find . -maxdepth 1 -iname '*.mp3' -type f -print -exec mpg123 '{}' \;
se mi zdá ještě lepší (filtruje to např. adresáře, co mají koncovku mp3; můžu to snadno změnit na to, aby přehrál i podadresáře)
Tak tohle už nechápu vůbec :) Audacious je jeho nástupce, chová se prakticky stejně, vypadá taky tak a přesto se najde bezpočet lidí kteří zůstávají u zastaralé GTK1 aplikace...třeba proto, že v Audacious je ekvalizér na prd? (pokud už to nespravili ...)
A co treba moc? Ja ho pouzival celkem dlouho a prisel mi jako nejlepsi volba.
ten "eqalizer" co ma audacious se ale moc pouzivat neda.jj