3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
int i = 0; printf("%d %d\n", i++, i++);tak nemá definované chování. Neznalost může vést k těžko odhalitelným chybám. Program na jedné platformě pracuje bezchybně, ale po přeložení se na jiné platformě chová podezřele. Hezky je to rozebíráno v jednom článku.
Jestli máš konkrétní výhrady, tak je sem napiš. Jsou pro čtenáře asi 1000x cennější než názor nějakého anonyma. Jaký máš problém s Heroutovým kódem? Jaké znáš lepší učebnice C?
Nejen černé ovce si mohou ověřit tento fakt na www.kopp.cz
posledni Catalysty (pro Sapphire ATIX600pro256): nastavovaci soft (takovej ten table se 3 zalozkama pro nastaveni vykonu) Proc byto melo byt v cecku a zrat to v RAM mego, kdyz to muze byt v pokrokovym .NET a zrat 60MB!!! - at zije pokrok - kvalita za rozumne naroky :)
/otPohled příspěvku je do jisté míry ovlivněn realitou. MS hodně získává z prodeje licencí VB. Takže VB je všudypřítomné na téměř všudypřítomné platformě MS. Pokud odvedete svou práci tak, že uspokojíte zákazníka s VB, C#, pak nic proti - je to vaše zkušenost. Uvažujte nad možností, kdy exitují i jiné platformy. A uvažujte nad možností, že existují i jiné jazyky a problémy, které lze díky těmto jazykům vyřešit.
tomuto jazyku odzvonilo.Když už jste se dotknul VB. IMHO VC++.NET v8 podporuje ISO C(++) jako nikdy před tím.
Chtel jsem rici, ze "vsudypritomnost" neni argumentem kvality. Kvalitu zarucite jen pestrou paletou produktu(jazyku). To, ze VB je vsude, neni jen obrazem kvality, ale predevsim marketingu.
Pokud budete hrat sachovou partii tak, jak to hraje vetsina - prumerne, asi nebude pro vaseho soupere tezke vas porazit.
P.S.: Bruce Eckel je můj nedostižný vzor.
Neboj se toho, rovnou si pořiď tuto knihu, myslím, že je ideální pro všechny, když by ses náhodou zasekla rádi pomůžeme. Jsou věci, které se z knížek nedozvíš, ale musíš si je zažít. Dej si jako cíl nějaký prográmek a ten udělej.
Ještě by se Ti mohla hodit: Učebnice jazyka C - 2. díl. Žádnou "pokročilejší" knížku o jazyce C nenajdeš, protože je to jazyk velice jednoduchý, tak ho lze pokrýt ve srovnání třeba s Javou nebo C++ v celkem útlém svazku. Nyní jde o to co konkrétně chceš programovat a naučit se pracovat s konkrétními knihovnami v jazyce C. Ale nejdůležitější je programovat, programovat, programovat, pouhým čtením knížek se nikdy nic nenaučíš, je třeba si vše ihned vyzkoušet a zažít.
Doporučuji Neil Matthew, Richard Stones: Linux - Začínáme programovat, překlad 4. vydání, je plná příkladů v jazyce C, které jsou navíc moc pěkně vysvětleny, to by mohla být ta "pokročilejší" knížka, která Tě posune zase někam dál. Než si koupíš její překlad, tak si můžeš prohlédnout starší vydání v angličtině.
Tiskni
Sdílej: