abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Diskuse byla administrátory uzamčena.

    7.4.2017 08:30 Ziki
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Twibright Registrator: fotografie v šeru bez stativu 2
    ptický stabilizátor obrazu. Umožní nerozmazanou fotografii z ruky při delší expozici. Ze zkušenosti a doslechu bych řekl, že bez stabilizátoru je nerozmazaná expozice při 1/30 s, se stabilizátorem možná 1/15 s nebo 1/8 s.
    Tradičně (tedy bez stabilizátoru) se uvádí převrácená hodnota ohniskové délky objektivu (35mm eq), tzn. u normálního objektivu cca 1/50 s. Stabilizátory jsou různě účinné a jejich účinnost se obvykle právě udává jako EV (exposure value), tj. o kolik je možno změnit expozici (logaritmická stupnice, např. při EV4 16x).

    A tím jsme u dalšího prostředku, jak stabilizovat obraz - použít co nejkratší ohnisko.
    7.4.2017 18:39 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Twibright Registrator: fotografie v šeru bez stativu 2
    ono je v tom ještě jeden faktor. já napíšu raději oba:

    1) když se u dnešních moderních těl zkombinuje optická stabilizace ve skle a mechanická na snímači, je efekt takový, že pro širší ohniska se dají udržet i časy přes 1s v pohodě.

    2) jenže pro focení lidí či přírody za čehokoli jiného krom absolutního bezvětří platí, že kolem 1/15s už beztak dochází k zachycení pohybového rozmazání, takže je to vlastně k ničemu.

    Já osobně třeba udržím na ekv. 29mm ohnisku bez jakékoli stabilizace i časy kolem 1/4-1/3s. ale je to k ničemu, protože na focení statických věcí je beztak lepší stativ a lidi s těmito časy nejde fotit.
    7.4.2017 20:58 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Twibright Registrator: fotografie v šeru bez stativu 2
    To záleží na žánru takoví krajináři například často prodlužují časy ND filtrem (vodopády, silnice...)
    So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
    7.4.2017 23:19 Dirka | skóre: 15 | blog: dirka12345
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Twibright Registrator: fotografie v šeru bez stativu 2
    ale dost tezko z ruky, ze ... jak zvlada kolega jezek 1s, mozna kdyz zadrzi dech tak 2?
    8.4.2017 09:58 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Twibright Registrator: fotografie v šeru bez stativu 2
    vodopád klidně z ruky
    So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
    9.4.2017 07:17 Sid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Twibright Registrator: fotografie v šeru bez stativu 2
    no tam ale ND na pohybujucej sa vode sposobi taky ten "hmlovy" efekt ci ako to pomenovat. Takze tam nejake rozmazanie sposobene pohybom sa schova
    9.4.2017 08:06 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Twibright Registrator: fotografie v šeru bez stativu 2
    se neschova, ale naopak je cilem fotografa

    proste je spousta fotek, kde pohybove rozmazani je zamerem fotografa, tvrdit, ze je to z principu zlo je nesmysl
    So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
    10.4.2017 09:59 sid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Twibright Registrator: fotografie v šeru bez stativu 2
    Ano lenze pointa asi neni v tom co chcem umelecky vyfotit. Myslel som, ze toto je snad to o com sa bavime. A tudiz ze je rozdiel co udrzite z ruky a pri akom case s tym, ze chcete mat OSTRU fotku.
    7.4.2017 23:22 Dirka | skóre: 15 | blog: dirka12345
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Twibright Registrator: fotografie v šeru bez stativu 2
    Kolik z tech fotek 1/3 si kdy dal na papir alespon A3 nerkuli vetsi format? Jedna vec je monitor, druha to o co jde (a ano atmosfera dela mnohdy vic nez naka tk, ale prezentujes to cece jako bys delal crystal clear fotky na 1/3 coz je blbost).
    9.4.2017 17:54 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Twibright Registrator: fotografie v šeru bez stativu 2
    na A3, tedy možná přesněji do ~30x40cm, jsem zatím neměl potřebu dát nic bez ohledu na způsob pořízení. crystal clear na 1/3 ale blbost není i kdyby ses stavěl na hlavu.
    10.4.2017 18:44 Dirka | skóre: 15 | blog: dirka12345
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Twibright Registrator: fotografie v šeru bez stativu 2
    Prit se s tebou nebudu, ale pokud si nikdy nedelal aspon takovej tisk (A3+ povazuji v digi porad za mensi format, koneckoncu kdyz zvetsuju kinofilm, tak je to taky 'v klidu' rozmer), tak nema smysl te presvedcovat. Az nekdy zkusis treba 1.5x1m mozna pochopis o cem je rec.
    7.4.2017 23:16 Dirka | skóre: 15 | blog: dirka12345
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Twibright Registrator: fotografie v šeru bez stativu 2
    >> Úvaha, proč je program Registrator užitečný zejména v dnešní době

    Proc?

    ############

    Nicmene klok nikdy v diskuzich nereaguje, tak si odpovim sam, vyhod to svy sumitko, kup si normalni fotak a mas spoustu volnyho casu. Adios.
    8.4.2017 00:13 Neutronium
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Twibright Registrator: fotografie v šeru bez stativu 2
    Nešumí ono tak nějak všechno, když se tomu nastaví dostatečně velké ISO?
    8.4.2017 07:10 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Twibright Registrator: fotografie v šeru bez stativu 2
    Závisí od objektívu, snímača a definície výrazu "dostatečně velké ISO".
    9.4.2017 18:04 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Twibright Registrator: fotografie v šeru bez stativu 2
    já bych to shrnul tak, že nejvyšší hodnoty ISO u každýho foťáku šumí. Ale u sony A7S to třeba znamená řekněme ISO nad 100 tisíc, což je extrémně vysoko nad tím, co kdy běžný smrtelník potřeboval.
    9.4.2017 22:12 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Twibright Registrator: fotografie v šeru bez stativu 2
    1) sumi i zakladni iso, sumi min, ale sumi - a jsou fotky, kde to vadi - dokonce sumi zakladni iso na kamere za milion s chlazenym chipem

    2) asi nejsem bezny smrtelnik, ale nemam problem vyuzit vic nez ISO 100000 - 3200 jem pouzival i na primitivnim analogu, 100k je jen o 5 expozicnich stupnu dal, to neni na tricet let vyvoje mnoho
    So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
    8.4.2017 10:00 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Twibright Registrator: fotografie v šeru bez stativu 2
    samozrejme ze sumi vsechno - v praci prave resim algoritmy na odsumeni obrazku z kamerky za nekolik milionu
    So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
    10.4.2017 12:25 Jindřich Makovička | skóre: 17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Twibright Registrator: fotografie v šeru bez stativu 2
    Mě by hlavně zajímalo, čím se to liší od Hugina + Enfuse.

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.