abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | IT novinky

    Společnost Framework představila nový Framework Laptop 12 s Intel Core Series 3, Thunderbolt 4, Wi-Fi 7, volitelnou čtečkou otisků prstů a podsvícenou klávesnicí s open-source firmwarem ZMK. Objednat lze s předinstalovanou Fedorou 44 KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | Nová verze

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:55 | Nová verze

    Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:44 | Nová verze

    Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).

    |🇵🇸 | Komentářů: 8
    17.8. 18:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.8. 13:33 | Zajímavý článek

    Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    17.8. 12:33 | Zajímavý projekt

    Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.

    |🇵🇸 | Komentářů: 6
    17.8. 03:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.8. 18:55 | Komunita

    Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2419 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník


    Týden na ITBiz: Data jako služba

    6. 5. 2019 | Redakce | Různé | 1682×

    Digitální daň v ČR i EU. Sítě 5G, byznys i politika. Jak se implementuje Salesforce.

    Jak nakupovat – nebo prodávat – data

    Strojové učení vytváří nový trh s tréninkovými sadami dat, dosud se ale jeho fungování neustálilo. Pojem „nákup dat“ v minulosti znamenal hlavně údaje o potenciálních zákaznících, tj. např. získání databáze ověřených kontaktů, kde lze očekávat nějakou odezvu a nikoliv to, že obesílající firma bude obviněna ze spamování.

    O zákazníkovi je třeba přemýšlet jako o celku

    Společnost Isobar, která působí i na českém trhu se u nás zaměřuje zejména na Salesforce. Kromě Salesforce CRM konzultuje a implementuje i ostatní moduly, jako například Salesforce Marketing Cloud. Právě o názor na Marketing Cloud jsme požádali Daniela Urminského, ředitele české pobočky Isobar.

    Zprávičky

    ÚOOU zatím neudělil pokutu kvůli GDPR zdravotnické organizaci. Pokuty byly například za nezabezpečení smluv s osobními údaji klientů, zveřejňování seznamu s osobními údaji na internetu…

    Uber oznámil podrobnosti IPO, ve čtvrtletí byl opět ve ztrátě. Primární veřejná nabídka (IPO) Uberu bude největší od nabídky Alibaby v roce 2014.

    Firma vyvíjí rušičku mobilů proti neukázněným cestujícím v MHD. Technologie by dokázala i přepnout přístroj na tichý chod, uzamknout některá nastavení apod.

    VSHosting: nová právní úprava umožňující policii odstavit web vzbuzuje obavy. Počet odposlechů a žádostí o součinnost ze strany státních orgánů vzrostl o více než 20 %.

    Zadlužený e-shop Zoot.cz se dohodl s věřiteli na reorganizaci. Plán počítá se vstupem nového investora, investiční skupiny Natland. Dluh e-shopu dosahuje 752 milionů Kč.

    USA přehodnotí sdílení informací se zeměmi, které použijí Huawei. Vyloučit Huawei z účasti na budování sítí páté generace (5G) nehodlá podle televize CNBC Německo ani Francie.

    CEVRO: ČR zaostává v rozšíření pevného internetu i jeho rychlosti. Vládní strategie Digitální Česko počítá již v příštím roce s internetem v každé domácnosti o rychlosti alespoň 30 Mbit/s.

    Cisco představuje portfolio řešení pro Wi-Fi 6. Wi-Fi 6 a 5G představují obrovskou příležitost, avšak staví podniky před velké výzvy.

    Česká centra služeb stále častěji zajišťují i bezpečnost IT mezinárodních firem. Třetina firem zajišťuje bezpečnost IT vlastními silami, třetina ji outsourcuje a ostatní kombinují oba přístupy.

    Čtvrtletní zisk Googlu klesl, tržby nesplnily očekávání. Tržby společnosti Alphabet se meziročně zvýšily o 17 % na 36,3 miliardy dolarů.

    Vláda zavede sedmiprocentní digitální daň pro internetové giganty. O digitální dani se vyjednává i na úrovni Evropské unie, jednání se ale táhnou.

    Umělá inteligence podle Cisca: nový kolega v práci. Umělá inteligence a strojové učení v příštích deseti letech změní způsob organizování a vedení pracovních porad.

    Facebook by mohl mít v roce 2070 víc mrtvých než živých uživatelů. S rostoucím počtem účtů, které patří zesnulým, vyvstává otázka, jak nakládat s „virtuálním dědictvím“.

    Zisk Applu klesl, výhled pro tržby však předčil očekávání. Akcie podniku si po zveřejnění výsledků připisovaly přes 5 %.

    Havlíček k účasti Huawei v tendrech: Nikdo není dopředu vyřazen. Žádný zájemce, tudíž ani čínská technologická firma Huawei, by neměl být dopředu vyřazen z tendrů na nejrůznější zakázky v ČR, včetně výběrových řízení souvisejících s mobilními sítěmi takzvané páté generace (5G).

    Babiš: Operátoři by měli spustit sítě páté generace do roku 2024. Aukce kmitočtů pro sítě 5G v pásmech 700 MHz a 3,5 GHz by mohla vynést kolem 8 miliard Kč.

    IDC: Odbyt smartphonů dál klesá, Huawei ale silně roste. Jedničkou na trhu zůstal Samsung s tržním podílem 23,1 %, Odbyt mu ale klesl o 8,1 %.

    CoinHive skončil, přesto kryptominery malwaru dominují. I v březnu byly 3 z 5 nejrozšířenějších škodlivých kódů kryptominery – Cryptoloot, XMRig a JSEcoin.

    Němci zničili velkou ilegální internetovou obchodní platformu. Platforma měla více než 1,15 milionu zákaznických účtů a přes 5400 registrovaných prodejců.

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.