abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:22 | Nová verze

    Byl vydán Linux Mint 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:33 | Nová verze

    Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 10.0 vydáno v nové stabilní verzi 11.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je podpora NTSYNC a dokončení architektury WoW64.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 147.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Firefox nově podporuje Freedesktop.org XDG Base Directory Specification. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 147 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Humor

    Asociace repair.org udělila anticeny těm nejhorším produktům představeným na veletrhu CES 2026. Oceněnými jsou například šmírující kamery Amazon Ring AI, chytrý běžecký pás od společnosti Merach, která otevřeně přiznává, že nedokáže zabezpečit osobní data uživatelů, případně jednorázové lízátko, které rozvibrovává čelisti uživatele a tak přehrává hudbu. Absolutním vítězem je lednička od Samsungu, která zobrazuje reklamy a kterou lze otevřít pouze hlasovým příkazem přes cloudovou službu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 7
    včera 12:00 | IT novinky

    Íránští protirežimní aktivisté si všímají 30% až 80% ztráty packetů při komunikaci se satelity služby Starlink. Mohlo by se jednat o vedlejší důsledek rušení GPS, kterou pozemní přijímače Starlinku používají k výpočtu polohy satelitů a kterou se režim rovněž snaží blokovat, podle bezpečnostního experta a iranisty Amira Rashidiho je ale pravděpodobnější příčinou terestrické rušení přímo satelitní komunikace Starlinku podobnou

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 6
    včera 00:55 | IT novinky

    Evropská komise (EK) zvažuje, že zařadí komunikační službu WhatsApp americké společnosti Meta mezi velké internetové platformy, které podléhají přísnější regulaci podle unijního nařízení o digitálních službách (DSA). Firmy s více než 45 miliony uživatelů jsou podle DSA považovány za velmi velké on-line platformy (Very Large Online Platforms; VLOP) a podléhají přísnějším pravidlům EU pro internetový obsah. Pravidla po

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 00:44 | IT novinky

    Tržní hodnota technologické společnosti Alphabet poprvé v historii přesáhla čtyři biliony dolarů (83 bilionů Kč). Stalo se tak poté, co Apple oznámil, že bude na poli umělé inteligence (AI) spolupracovat s dceřinou firmou Alphabetu, společností Google.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    12.1. 11:11 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 161 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.1. 10:44 | Nová verze

    Po delší době vývoje vyšla nativní linuxová verze virtuálního bubeníka MT-PowerDrumKit 2 ve formátu VST3. Mezi testovanými hosty jsou Reaper, Ardour, Bitwig a Carla.

    balda | Komentářů: 1
    11.1. 21:33 | Nová verze

    Desktopové prostředí Budgie bylo vydáno ve verzi 10.10. Dokončena byla migrace z X11 na Wayland. Budgie 10 vstupuje do režimu údržby. Vývoj se přesouvá k Budgie 11. Dlouho se řešilo, v čem bude nové Budgie napsáno. Budgie 10 je postaveno nad GTK 3. Přemýšlelo se také nad přepsáním z GTK do EFL. Budgie 11 bude nakonec postaveno nad Qt 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (9%)
     (5%)
     (0%)
     (9%)
     (20%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (11%)
     (48%)
    Celkem 402 hlasů
     Komentářů: 11, poslední včera 15:18
    Rozcestník

    Týden na ITBiz: Google vs. Oracle, další kolo

    9. 4. 2018 | Redakce | Různé | 2087×

    Pokračování sporu mezi firmami Oracle a Google. Power 9 pod křídly OpenPOWER Foundation. Nový český open-source router Turris MOX.

    České firmy už nekupují účetnictví, ale ERP

    České firmy už začínají ERP systém vybírat podle důležitých aspektů, jako jsou výroba, a ne jako dříve podle financí a účetnictví, říká Pavel Bláhovec, obchodní ředitel společností IFS Czech a IFS Slovakia, které na českém a slovenském trhu dodávají ERP řešení IFS Applications. Už prý chápu, že si nekupují účetnictví, ale systém, který jim zefektivní jejich klíčové procesy.

    CEBIT 2018 se blíží, co nabídne?

    Veletrh CEBIT se letos od 11. června zaměří na osm trendových témat digitalizace: Artificial Intelligence, Internet of Things, Augmented and Virtual Reality, Security, Blockchain, drony a samořídící systémy, Future Mobility a Human Robotics. Vystoupí na něm mimo jiné Jaron Lanier, průkopník virtuální reality a kritik sociálních sítí a internetových korporací. Dan Lyons promluví o startupovém pekle a na programu jsou i další zajímaví řečníci.

    Google vs. Oracle: Kdo tahá za kratší konec?

    Po 8 letech právních sporů vstoupila soudní tahanice mezi Googlem a Oraclem do dalšího kola. Nakolik lze rozhraní API pokládat coby duševní vlastnictví za předmět ochrany a co je to vlastně „férové použití“?

    Power 9 už nepotřebuje samotnou IBM

    Světová datacentra v současné době skloňují tři procesorové platformy – ARM, Power a x86. OpenPOWER Foundation přitom představuje ekosystém pro sílu – společnou snahu, jak přemoci dominanci tradiční architektury x86. Každým rokem se k tomuto konsorciu hlásí stále více poskytovatelů a zákazníků. IBM totiž otevřela svoji platformu Power světu.

    Zprávičky

    Čína snižuje daně pro výrobce polovodičů. Krok přichází v době, kdy rostou obavy z obchodní války mezi USA a Čínou.

    Huawei loni zvýšil zisk o 28 procent. Tržby z prodeje telekomunikačních zařízení v roce 2017 výrazně zvolnily tempo růstu na 2,5 %.

    Poslanci už mají na stole zákony k nařízení GDPR. Vláda oba materiály předložila poslancům tak, aby je mohli schválit ve zrychleném režimu již v prvním čtení.

    Apple prý hodlá v počítačích Mac nahradit čipy Intelu vlastními. Projekt je označován Kalamata. Cena akcií Intelu v reakci poklesla o 9 %.

    Datový sklad jako automatizovaná cloudová služba. Společnost Oracle uvádí Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud, první službu založenou na své nové databázové technologii Oracle Autonomous Database.

    Čtvrtletní zisk tchajwanské firmy Foxconn stoupl o 4 %. K zisku přispěla vysoká poptávka po iPhone X. Polovina příjmů společnosti je za dodávky Applu.

    Spotify byla při vstupu na burzu oceněna na téměř 30 miliard USD. S akciemi největší světové služby pro streamování hudby Spotify se včera začalo obchodovat na newyorské burze.

    Střelba v centrále YouTube. Žena, která v úterý v kalifornské centrále společnosti YouTube postřelila tři lidi, se na internetový videokanál hněvala kvůli údajně malé sledovanosti svých videí.

    GFI Software uvádí nový model předplatného. Nová softwarová knihovna mění model distribučního prodeje řešení pro ochranu sítí a komunikaci určené SMB firmám za jednotné předplatné.

    Turris MOX: Bezpečnost a hardwarová konfigurace na přání. Nový český open source router z dílny neziskového sdružení CZ.NIC startuje na crowdfundingové platformě Indiegogo.

    Nový software zavinil výpadek v plánování letů v Evropě. „Jsme přesvědčeni, že nešlo o vnější zásah,“ uvedl Eurocontrol v reakci na spekulace o možném hackerském útoku.

    Oběť GDPR? Služba Spolužáci.cz po 14 letech fungování v září skončí. Službu používalo na začátku letošního roku přes 20 000 lidí denně, především absolventů.

    Kvůli zneužití dat uživatelů Facebooku chystá EK systémové řešení. Lidé věnující se sběru dat mohli díky e-mailovým adresám a telefonním číslům získat jména osob a další osobní informace.

    Vnitro začne od července vydávat pouze občanky s čipem. Lidé se přes občanský průkaz budou moci přihlašovat k portálu veřejné správy a tam vyplňovat formuláře.

    Pokrytí tunelů metra signálem vyjde operátory na půl miliardy Kč. Překážkou v zavádění signálu v metru byla otázka, zda za to má platit město operátorům, či naopak.

    Státní CDP koupí až 5% podíl v Telecom Italia. Největším akcionářem firmy Telecom Italia je nyní francouzská společnost Vivendi.

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.