abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:11 | Nová verze

    Bylo vydáno openSUSE Leap 16 (cs). Ve výchozím nastavení přichází s vypnutou 32bitovou (ia32) podporou. Uživatelům však poskytuje možnost ji ručně povolit a užívat si tak hraní her ve Steamu, který stále závisí na 32bitových knihovnách. Změnily se požadavky na hardware. Leap 16 nyní vyžaduje jako minimální úroveň architektury procesoru x86-64-v2, což obecně znamená procesory zakoupené v roce 2008 nebo později. Uživatelé se starším hardwarem mohou migrovat na Slowroll nebo Tumbleweed.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 16:00 | IT novinky

    Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Národní rozvojovou investiční (NRI) připravuje nový investiční nástroj zaměřený na podporu špičkových technologií – DeepTech fond. Jeho cílem je posílit inovační ekosystém české ekonomiky, rozvíjet projekty s vysokou přidanou hodnotou, podpořit vznik nových technologických lídrů a postupně zařadit Českou republiku mezi země s nejvyspělejší technologickou základnou.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 12:55 | Nová verze

    Radicle byl vydán ve verzi 1.5.0 s kódovým jménem Hibiscus. Jedná se o distribuovanou alternativu k softwarům pro spolupráci jako např. GitLab.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 03:22 | IT novinky

    Společnost OpenAI představila text-to-video AI model Sora 2 pro generování realistických videí z textového popisu. Přesnější, realističtější a lépe ovladatelný než předchozí modely. Nabízí také synchronizované dialogy a zvukové efekty.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 23:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.0, tj. první stabilní vydání založené na Ubuntu 24.04 LTS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:00 | Komunita

    Rakouská armáda přechází na LibreOffice. Ne kvůli licencím (16 000 počítačů). Hlavním důvodem je digitální suverenita. Prezentace v pdf z LibreOffice Conference 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 24
    včera 12:44 | Bezpečnostní upozornění

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na sérii kritických zranitelností v Cisco Adaptive Security Appliance (ASA) a Firepower Threat Defense (FTD) a Cisco IOS, CVE-2025-20333, CVE-2025-20363 a CVE-2025-20362. Zneužití těchto zranitelností může umožnit vzdálenému neautentizovanému útočníkovi spustit libovolný kód (RCE). Společnost Cisco uvedla, že si je vědoma aktivního zneužívání těchto zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 12:11 | IT novinky

    Ochrana uživatelů a zároveň příznivé podmínky pro rozvoj umělé inteligence (AI). Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravilo minimalistický návrh implementace evropského nařízení o umělé inteligenci, tzv. AI aktu. Český zákon zajišťuje ochranu občanům a bezpečné používání AI, ale zároveň vytváří pro-inovační prostředí, ve kterém se může AI naplno rozvíjet, firmy mohou využít jeho potenciál a nebudou zatíženy zbytečnou administrativou. Návrh je nyní v meziresortním připomínkovém řízení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 05:11 | Komunita

    Dle plánu Linus Torvalds odstranil souborový systém bcachefs z mainline Linuxu. Tvůrce bcachefs Kent Overstreet na Patreonu informuje, že bcachefs je nově distribuován jako DKMS modul.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    29.9. 17:44 | IT novinky

    PIF, Silver Lake a Affinity Partners kupují videoherní společnost Electronic Arts (EA) za 55 miliard dolarů (1,14 bilionu korun).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (39%)
     (48%)
     (13%)
     (15%)
     (18%)
     (14%)
     (18%)
     (14%)
     (14%)
    Celkem 147 hlasů
     Komentářů: 9, poslední 24.9. 17:28
    Rozcestník

    Týden na ITBiz: Mívají kybernetičtí zločinci ochranku?

    23. 9. 2018 | Redakce | Různé | 1825×

    Internetová kriminalita a organizovaný zločin. Botnet z chytrých praček. Jak roste cloud ve střední Evropě.

    Mafie prý nemá vlastní sekci kybernetické kriminality

    Kybernetická kriminalita začínala jako záležitost jednotlivců s pokročilými technickými znalostmi. Posléze se z ní stala do určité míry komodita a současně začala prorůstat s organizovaným zločinem. A dnes? Je to prostě jedna z divizí tradičních zločineckých skupin? Má mafie oddělení drog, prostituce a vedle toho bankovních trojanů? Prý ne.

    Lenovo přifukuje, zejména ve storage a serverech

    Společnost Lenovo ukázala na akci Transform 2.0 v New Yorku v polovině září 2018 novinky uchopitelné i neuchopitelné. Nová koncová zařízení, ale také řešení infrastruktury pro datacentra, HPC (High Power Computing) a superpočítače, sítě včetně mobilních 5G, big data, umělou inteligenci, IoT a průmyslové vertikály. Kráčí cestou mít pod kontrolou celý hodnotový řetězec poskytování produktů a služeb ICT.

    Kdo je Extreme Networks?

    Síťařská společnost Extreme Networks vznikla v roce 1996, má u nás řadu velkých instalací, je trojkou na trhu v enterprise networkingu, přesto však u nás není příliš známá. Co Extreme Networks dělá a jaká je její pozice na trhu vysvětlil Michal Zlesák, Sales Director CEE.

    DMS aneb Velký pomocník pro každého personalistu

    Personalistika – či v širším pojetí řízení lidských zdrojů – se týká každé organizace. A stejně jako v dalších oblastech i zde je nezbytné pracovat s širokou škálou různorodých dokumentů. Od smluv přes interní směrnice až po školící materiály. Nároky na tyto dokumenty a jejich správu se v návaznosti na mnoho okolností, jako je typ organizace nebo předmět podnikání, sice liší, nicméně podstata zůstává pořád stejná: bez dokumentů to nejde.

    Práce s daty umožňuje předvídat budoucnost

    Každý byznys potřebuje plánovat. Potravinářský průmysl potřebuje plánovat inteligentně. V tomto odvětví panuje tvrdý konkurenční boj a produkt, který poměrně rychle podléhá zkáze, je jenom dalším důvodem, proč celý systém musí fungovat bezvadně, rychle a efektivně.

    Zprávičky

    Hackaton státní správy vyhrála aplikace ukazující zadluženost obcí a výdaje. Cíl vítězné aplikace: zmapovat obce, jak jsou na tom se zadlužeností a zda se drží doporučené hranice.

    Německý nejvyšší soud o autorských právech na YouTube nerozhodl. Google se brání tvrzením, že za obsah na platformě jsou zodpovědní lidé, kteří ho tam nahrají.

    iPhone XS do Česka dorazí 29. září. Operátoři podle dostupných informací neplánují nějaké speciální marketingové akce jako půlnoční prodeje.

    Řecký soud povolil vydání ruského podvodníka s bitcoiny. Platforma BTC-e, založená v roce 2001, byla podle americké justice silně závislá na zločincích.

    Google se spojuje s aliancí Renault-Nissan-Mitsubishi. Řada zákazníků se kloní k používání aplikací Googlu spíš než aplikací z dílny automobilek.

    Vynálezce Linuxu si kvůli návalům vzteku dává pauzu. Vynálezce operačního systému Linux Linus Torvalds se rozhodl pro pauzu ve svém pracovním životě.

    APEK: Češi letos utratí v e-shopech přes 133 miliard Kč. V Česku je v přepočtu na obyvatele nejvíce e-shopů v Evropě – celkem 40 100.

    Útočníci mají čím dál větší zájem o IoT zařízení. Honeypoty zaznamenaly útok, za kterým stálo 33 chytrých praček.

    Apple uhradil irské vládě daňový nedoplatek přes 14 miliard eur. Pravděpodobně bude trvat několik let, než se případ u evropských soudů vyřeší.

    Gartner: veřejný cloud poroste v příštím roce o 17.3 %, ve východní Evropě o 23 %. Nejrychleji rostoucím segmentem trhu jsou cloudové infrastrukturní služby, největším segmentem software (SaaS).

    Zalando opět snižuje letošní výhled, akcie klesly o pětinu. Berlínský start-up se postupně vyvinul v největšího on-line prodejce oblečení v Evropě, i před Amazonem.

    Amazon zvyšuje podíl na trhu s internetovou reklamou. Amazon překoná Microsoft a AOL/Yahoo, i když zůstane daleko za Googlem a Facebookem.

    Škoda rozšiřuje největší podnikové datové centrum v ČR. Centrum bude disponovat kapacitou 15 petaFLOPS a mít příkon 10 megawattů.

    Facebook chce, aby ho české firmy více využívaly pro prodej přes hranice. Počet Čechů na Facebooku stoupl o pět procent na 5,1 milionu.

    Iniciativa 202020: právo na digitální služby státu. Iniciativa 202020, za kterou stojí ICT Unie a další profesní či zaměstnavatelská sdružení a asociace, představila poslancům návrh zákona o právu na digitální služby.

    Akcie čínské Meituan při debutu na burze stouply o 5 %. Společnost, do níž investoval i Google, poskytuje přes internet různé služby, od lístků do kina přes kupony na slevu až po rozvoz jídla.

    Před 35 lety uvedla Motorola na trh první mobilní telefon. První funkční prototyp spatřil světlo světa v roce 1973, k zákazníkům se technologie dostala o 10 let později.

    Amazon chce polidštit svou virtuální asistentku Alexu. Alexa bude umět odpovídat šeptem nebo hovořit o svých preferencích včetně oblíbeného piva.

    Ministerstvo spravedlnosti počítá s využitím 600 elektronických náramků pro vězně. Vybrat dodavatele trvalo státu 8 let, pět předchozích tendrů vypsaných na dodání náramků skončilo neúspěšně.

    Hacker dostal u soudu v Brně kvůli nabízení úplatku tři roky. Kriminalisté odsouzenému při domovní prohlídce zabavili i harddisk, údajně s bitcoiny za půl miliardy Kč.

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.