Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Od 9. února nebude podporován bezplatný přístup k Twitter API.
Byla vydána nová verze 1.75 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.75 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Po půl roce od vydání verze 2.36 byla vydána nová verze 2.37 knihovny glibc (GNU C Library). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Analýza Cisco: Infrastruktura on-premise a v cloudu je k bezpečnostním incidentům náchylná stejně. Správa železnic bude mít digitální technické mapy od Nessu postavené na technologii Hexagon. Acer rozšiřuje řadu Aspire o nové stolní all-in-one počítače a notebooky. Při vzniku chyby by kvantové počítače mohly data automaticky mazat. Kde se v podnicích uplatní metaverzum?
Více než 60 % firem, které se účastnily průzkumu Cisco Security Outcomes Report, zaznamenalo v uplynulých dvou letech závažný bezpečnostní incident. A ve 40 % měl incident na svědomí trvalé poškození pověsti značky.
Ness Czech dodá Správě železnic informační systém Digitální technické mapy železnic (DTMŽ), aby tato státní organizace mohla lépe a efektivněji připravovat investice i opravné práce a měla okamžitý přístup k informacím o spravované dopravní a technické infrastruktuře. Základem projektu v celkové hodnotě 1,3 miliardy korun je řešení ISTEM (Informační Systém TEchnické Mapy), agendový a geoprostorový systém vyvinutý společnostmi Ness a Hexagon.
Notebooky Acer Aspire řady 5 mají výkon díky nejnovějším procesorům Intel Core 13. generace a grafickým procesorům NVIDIA GeForce RTX pro plynulý multitasking.
Vědci přišli s novou technikou opravy chyb v kvantových počítačích, což by mohlo urychlit jejich praktické nasazení.
Metaverzum není jen herní prostředí ve stylu Second Life, ani jen další generace sociálních sítí. Může se uplatnit a již částečně uplatnění nachází v řadě podnikových aplikací, alespoň podle zastánců této technologie. Samozřejmě je jen na nás, zda budeme raději mluvit o metaverzu nebo mixu virtuální a augmentované reality.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: