Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).
Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).
Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.
Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.
Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.
Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).
Taktik roste. Western Digital dodává pevné disky ePMR s nejvyšší kapacitou na světě. V IT dochází ke slučování rolí, mzdy ale stagnují. HP Scan AI Enhanced umožňuje digitalizaci pracovních postupů. TSMC plánuje další závody v Evropě, ve hře je i Česko. Umělá inteligence bude v roce 2030 vytvářet 3,5 % globálního HDP.
Česká společnost Taktik, která poskytuje IT řešení pro podnikovou bezpečnost a infrastrukturu, uspořádala začátkem října 2024 další setkání se svými dodavatelským partnery a zákazníky. Partnery akce byli dodavatelé Palo Alto Networks, Sentinel One, Recorded Future Rubrik.
Pevné disky jsou více než pouhým úložištěm, jsou klíčovým nástrojem pro podniky, které chtějí optimalizovat svou infrastrukturu, snížit náklady na vlastnictví a zajistit budoucnost u svých strategií a postupů při zpracování dat. Společnost Western Digitaloznámila, že nyní dodává pevný disk HDD UltraSMR s nejvyšší kapacitou na světě dosahující 32 TB, přičemž využívá osvědčenou a spolehlivou technologii záznamu ePMR (energy-assisted Perpendicular Magnetic Recording) pro dodavatele hyperškálovatelných úložišť, poskytovatele cloudových služeb a firmy a podniky.
Rozmach IT a podnikových služeb, rostoucí počet kybernetických útoků i pokračující digitalizace firem i státní správy. To jsou důvody, proč stále roste poptávka po IT specialistech. Těm firmy často slučují role a preferují jejich nábor do stavu. Mzdy i přes svou stagnaci stále dosahují v mnoha případech na šesticifernou hodnotu. Při pohledu na horní hranici mzdového rozmezí může na 100 a více tisíc dosáhnout až 83 % pozic v Praze a 67 % v Brně. V ostatních krajských městech je to méně, nejméně v Olomouci (9 %) a ve Zlíně (6 %). Vyplývá to z komplexního průzkumu mezd personální agentury Grafton Recruitment.
Společnost HP nabízí rozšířenou dostupnost HP Scan AI Enhanced firemním zákazníkům. Toto cloudové řešení s AI automaticky rozpoznává typ skenovaných dokumentů a extrahuje klíčové informace na základě konkrétních potřeb zákazníka. Toto řešení omezuje manuální ovládání a zadávání dat, a tak šetří čas a peníze zákazníkům z řady malých a středních podniků a firem. Významná maloobchodní skupina s 300 pobočkami v Itálii například zaznamenala 80% snížení nákladů na pracovní sílu poté, co do pracovních procesů implementovala HP Scan AI Enhanced.
Tchajwanský výrobce čipů Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) plánuje kromě továrny, která vzniká v Drážďanech, postavit v Evropě i další závody. Ve hře by mohla být i Česká republika a širší region Prahy a okolí. S odvoláním na nejmenovaného vládního představitele to uvedl specializovaný německý server ComputerBase.
Výdaje podniků na zavádění umělé inteligence, na využívání umělé inteligence ve stávajících obchodních operacích a na poskytování lepších produktů/služeb firemním i koncovým zákazníkům budou mít do roku 2030 kumulativní globální ekonomický dopad ve výši 19,9 bilionu dolarů a budou tvořit 3,5 % globálního HDP. Vyplývá to z analýzy IDC (The Global Impact of Artificial Intelligence on the Economy and Jobs).
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: