Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Od 9. února nebude podporován bezplatný přístup k Twitter API.
Byla vydána nová verze 1.75 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.75 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Po půl roce od vydání verze 2.36 byla vydána nová verze 2.37 knihovny glibc (GNU C Library). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Nová směrnice NIS 2 se bude týkat tisíců firem. Připravte se na bezplatné virtuální konferenci. Servery Dell PowerEdge nové generace přinášejí vysoký výkon a energeticky úspornou konstrukci. Rozpočty na zálohování dat se budou dále zvyšovat. Akcie technologických firem stále dominují. Zájem o výpočetní a úložnou infrastrukturu prudce roste, v ČR ale trh padá.
27. prosince bylo zveřejněno finální znění nové strategie pro kybernetickou bezpečnost EU, známé jako směrnice NIS 2. Ta zásadně ovlivní fungování více než 6000 českých firem a organizací. Je mezi nimi i ta vaše? A víte, jaké povinnosti z toho pro vás vyplývají?
Společnost Dell Technologies rozšiřuje portfolio svých serverů o dalších 13 modelů Dell PowerEdge nové generace. Jsou koncipované tak, aby poskytovaly vyšší výkon a spolehlivost pro náročné výpočetní úlohy v klíčových datových centrech, rozsáhlých veřejných cloudech a edge prostředích.
Kontejnery, a konkrétně Kubernetes, vykazují všechny charakteristiky běžné produkční platformy se stejným druhem nesrovnalostí ve strategii ochrany dat, jako tomu bylo u SaaS před pěti lety nebo u virtualizace před 15 lety.
Uplynulý rok nebyl pro akcie zrovna příznivý, přičemž pro akcie technologických firem to platilo obzvlášť. Trendu dlouho odolával Apple, ten pak ovšem největší pád kapitalizace postihl letos v lednu (z více než 3 bilionů dolarů před rokem pod 2 biliony). Nicméně – na celou situaci se lze podívat i z jiné perspektivy. Následuje několik poznámek dle komentářů ekonomických analytiků.
Podle aktuální studie IDC se již úložiště a další infrastruktura objednávají převážně v podobě cloudu, ovšem i nákupy on-premise infrastruktury jsou zatím značné. Výrazná krize je ovšem patrná ve střední a východní Evropě.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: