Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.105 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.105 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Ve Firefoxu bude lepší správa profilů (oddělené nastavení domovské stránky, nastavení lišt, instalace rozšíření, uložení hesla, přidání záložky atd.). Nový grafický správce profilů bude postupně zaváděn od 14.října.
Canonical vydal (email) Ubuntu 25.10 Questing Quokka. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do července 2026.
ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzi 1.5.0.
Byla vydána nová verze 1.12.0 dynamického programovacího jazyka Julia (Wikipedie) určeného zejména pro vědecké výpočty. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání. Aktualizována byla také dokumentace.
V Redisu byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická zranitelnost CVE-2025-49844 s CVSS 10.0 (RCE, vzdálené spouštění kódu).
Ministr a vicepremiér pro digitalizaci Marian Jurečka dnes oznámil, že přijme rezignaci ředitele Digitální a informační agentury Martina Mesršmída, a to k 23. říjnu 2025. Mesršmíd nabídl svou funkci během minulého víkendu, kdy se DIA potýkala s problémy eDokladů, které některým občanům znepříjemnily využití možnosti prokázat se digitální občankou u volebních komisí při volbách do Poslanecké sněmovny.
Společnost Meta představila OpenZL. Jedná se o open source framework pro kompresi dat s ohledem na jejich formát. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.14.0. Podrobný přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Američané považují Internet za příliš rizikový, chtějí větší státní kontrolu. Úniky podnikových dat nastávají kvůli zranitelnostem ve webových aplikacích. Přehledy nejrozšířenějších škodlivých kódů. Neopravená zranitelnost v aplikacích Microsoftu.
Alienware je tradiční značkou herních počítačů, kterou má již roky pod svými křídly Dell. U nás má ovšem tahle značka – z dob ještě před Dellem – pozici substitutu tradičních mobilních pracovních stanic…
Datacentrum Ignum vnímá konkurenci velkých nadnárodních poskytovatelů jako trend, proto klade důraz na inovace a svoje řešení staví na platformě Intel, jak procesorů, tak SSD.
Přijďte 7. září do IBM Česká republika přesvědčit se na snídaňový seminář, že vám IBM může nabídnout infrastrukturu, případně platformu jako službu (IaaS/PaaS). Za dopoledne budete umět postavit jednoduchou aplikaci v prostředí IBM Cloud…
Věděli jste o tom, že Microsoft Azure není jen o Windows Serverech a SQL? Ne? Tak jste tady správně! Dovolujeme si vás srdečně pozvat na první konferenci svého druhu v České republice.
Bitfinex hledá „řešení“ ztráty v hodnotě zhruba 70 milionů USD (1,7 mld. Kč) po krádeži při hackerském útoku.
Tyto ztráty jim však chce burza kompenzovat poukázkami…
Technologický gigant zaplatil zhruba 200 milionů dolarů…
Dosud klienti o nevyčerpaná data na konci účtovacího období dosud přicházeli. Konkurence zatím službu nenabízí.
Nalákali je na podvodné zprávy o teroristickém útoku v Praze.
Podle Applu si prodejci pro jeho produkty stanovují své vlastní ceny…
Ruský antimonopolní úřad vyměřil Googlu pokutu za porušování antimonopolních pravidel na trhu s mobilními telefony a počítačovými tablety.
Společnost Nervana Systems se zaměřuje na oblast tzv. hlubokého učení, podoblast strojového učení.
Povolení nabízet a prodávat řešení a produkty společnosti VMware na českém a slovenském trhu nově získala tuzemská pobočka EMC Czech Republic.
Americké zpravodajské služby věděly už před rokem, že ruští hackeři útočí na servery Demokratické strany.
Jednalo se zřejmě o útok DoS, kdy množství přístupu přetíží systém a stránka přestane fungovat.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: