Slovensko odhalilo ruské součástky ve dvou testovaných zařízeních na zjišťování přestupků v silničním provozu a označilo je za bezpečnostní riziko. S odvoláním na vyjádření slovenského Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) to včera oznámil ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok. Zároveň ohlásil ukončení spolupráce svého úřadu s dodavatelem části uvedeného systému, slovenskou společností Soitron. Opozice, která na problematické kamery upozornila už dříve, vyzvala k odvolání ministra vnitra.
Dle plánu dnes ve 13:00 proběhne veřejný test eDokladů. Jeho cílem je ověřit připravenost aplikace a související infrastruktury na vysokou souběžnou zátěž před podzimními komunálními volbami.
Byla vydána nová verze 3.47 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.13 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Byla vydána nová verze 26.1 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Bian-May. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.
Na akci Made by Google 2026 (YouTube) byla oficiálně představena jedenáctá generace telefonů Pixel s novým čipem Google Tensor G6 a hodinky Pixel Watch 5.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) se spolu s partnery z dalších zemí připojil ke společnému upozornění (Joint Cybersecurity Advisory) týkajícímu se probíhající kybernetické kampaně skupiny LAUNDRY BEAR zaměřené na uživatele e-mailové platformy Zimbra Collaboration Suite (ZCS) nejméně od července 2025. NÚKIB doporučuje organizacím využívajícím Zimbra Collaboration Suite neprodleně ověřit, zda
… více »Intel vydal 42 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20260811 mikrokódů pro své procesory.
Sny o designu GNOME Shellu, článek s náhledy a videi, představuje dlouhodobou vizi týmu GNOME pro vylepšení uživatelského rozhraní GNOME Shellu. Zatímco nedávné verze přinášely spíše drobné úpravy, designéři nyní plánují zásadnější změny.
Byla vydána nová verze 10.5 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu důležitých bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb. Nově vyžaduje podporu ECC (Elliptic Curve Cryptography) v libcrypto, včetně křivky NISTP521.
Byla vydána nová verze 10.6 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. S novými obrazy pro Orange Pi 4 Pro, Orange Pi Zero 3W a Odroid M1/M1S/M2. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Google uvolnil jako open source nástroj využívající strojového učení pro zpracování obrovského množství dat a odhalování jejich významu.
Podnikové sdílené služby zaměstnávají v ČR již 65 000 lidí a obratem 80 miliard korun tvoří 1,5 % HDP. Klíčovým tématem se však kvůli aktuálně velmi nízké nezaměstnanosti jeví získání a udržení talentů.
Infor prohlubuje zaměření svých řešení na průmyslová odvětví a SMB a na cloud. A má zájem o nové prodejní partnery.
Zajímavý projektor Panasonic Space Player – hybridní řešení spojující v sobě funkce osvětlování a promítání videa, určené pro "micro mapping".
Experiment s náhodně rozházenými klíčenkami USB-flash přinesl zajímavé poznatky, investice do IT bezpečnosti zvyšují, novinky o ransomwaru Cryptowall 3.0 nebo o sjednocení Chrome OS s Androidem...
Evropská komise nabídla příklady smluv, které evropským firmám umožní bezpečně posílat data občanů zemí EU přes Atlantik na servery v USA po ukončení platnosti systému "bezpečného přístavu".
Japonský výrobce automobilů investuje v příštích pěti letech do vývojářského střediska zaměřeného na robotiku a umělou inteligenci a vstoupí tak do výzkumu na poli samořiditelných aut.
Americký profesor a podnikatel v informačních technologiích Robert Morris, který se narodil před 50 lety, 8. listopadu 1965, bývá označován za autora prvního počítačového viru.
Belgický soud nařídil provozovateli Facebooku, aby přestal sledovat uživatele internetu, kteří v této stejnojmenné sociální síti nejsou registrováni.
Avast představil nové verze svých produktů Avast 2016, které se zaměřují především na správu hesel a bezpečné on-line nákupy.
Švédský výrobce telekomunikačních sítí Ericsson a americká společnost Cisco Systems budou pracovat na "sítích budoucnosti".
Největší výrobce osobních počítačů na světě se ve druhém finančním čtvrtletí propadl do rekordní ztráty 714 milionů dolarů (18 miliard Kč).
Ve vězení v britském Manchesteru havaroval dron, který nesl zboží vězňům – mobily a léky/drogy.
Microsoft oznámil, že koupil v tomto roce již třetí izraelskou bezpečnostní firmu s názvem Island Technologies.
Británie, Spojené státy a přední světové firmy uskutečnily plánované cvičení, které mělo prověřit jejich reakci na případný kybernetický útok ve finančním sektoru.
Americká prokuratura obvinila tři muže v souvislosti s hackerskými útoky na finanční instituce a úřady.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: