Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »PowerLinux™ 7R2 server představuje optimalizované řešení, vyladěné pro konkrétní úkoly a je dostupný pro podniky všech velikostí. S řešeními zasahujícími od služeb virtualizované „open source“ infrastruktury po IBM Watson™, které jsou inspirovány velkými analýzami dat, mohou společnosti, které dříve spoléhaly na servery skupiny x86 nyní využívat výhod architektury Power®.
Nejprve se podívejme na správné odpovědi. Nejvíce jste chybovali v otázce číslo 2.
1. Kolik paměti RAM může maximálně být v systému na bázi IBM PowerLinux 7R2:
a) 256 MB
b) 256 GB
c) 256 TB
2. Snadno najít hardwarovou závadu na serveru IBM PowerLinux vám pomůže:
a) Light path
b) Bright path
c) Fault path
3. Na serverech IBM PowerLinux je mimo jiné oficiálně podporován:
a) GNU Hurd
b) Red Hat Enterprise Linux
c) Gentoo Linux
4. Pásková mechanika:
a) Je v serverech IBM PowerLinux podporována
b) Může být do serveru IBM PowerLinux připojena přes slot ISA
c) Páskové mechaniky IBM PowerLinux nepodporuje
Ze správných odpovědí byli vylosování následující výherci:
1. cena: Daniel Smolárik, Praha 4 vyhrává externí disk 2,5" A-DATA 500 GB s logem IBM PowerLinux
2. cena: Petr Jurasek, Brno vyhrává Blu-Ray VINYAN - Dobyvatelé barmské džungle + tričko AbcLinuxu
3. cena: Jan Abrahamcik, Praha 3 vyhrává Blu-Ray Ztraceni na moři + tričko AbcLinuxu
Všem výhercům gratulujeme!
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
Tak jsem si spocital ty pravdepodobnosti* a v pripade, ze by mezi soutezicimi linuxaky bylo 10% prazaku, tak pravdepodobnost vyberu(nejmene**) dvou prazaku jsou tri procenta.
Mozne to sice je, ale spis bych odhadoval cislo kolem 30% prazaku. Ja netvrdim, ze je to dukaz. Jen usudek. Vsak neni takovy problem, aby sem organizator dal spravna procenta a porovname...
*selskym rozumem, tak me nekamenujte jestli jsem se zmylil:
30 lidi, z toho 3 prazaku (aby se mi to dobre pocitalo)
Ani jeden nebude prazak:
27/30*26/29*25/28=0.72044
Jeden bude prazak:
3/30*26/29*25/28=0.08005 (vyberu prvnim pokusem)
27/30*3/29*25/28=0.08312 (vyberu druhym pokusem)
27/30*26/29*3/28=0.08645 (vyberu tretim pokusem)
Vsichni tri budou prazaci:
3/30*2/29*1/28=0.0002
Prave dva prazaci:
1-0.72044-0.08005-0.08312-0.08645-0.0002 = 3%
**pro prave dva prazaky je to skoro stejne
Provozovatel i Zákazník se zavazují k mlčenlivosti o skutečnostech, které se vzájemně dozvěděli v souvislosti se zřízením a provozem služeb.
ale má tam svůj význam (že ti Wedos nepoleze do tvého serveru a ty jim do infrastruktury).Zajímavé je, že se v té větě nic takového neříká a místo toho obsahuje úplně něco jiného.l
To, že to tam nevidíš nebo jsi zjevně nepochopil můj komentář), není můj problém.Proč tak zostra?
Chjo.Jestli tě to nebaví, tak se na tu diskuzi vyser :).
Ty jsi napsal, že to, co jsem napsal já, to neznamená.Napsal jsem, že se to v té větě neříká. A v té větě se opravdu neříká, čeho se ta mlčenlivost bude týkat (ačkoli ten tvůj „překlad“ byl velmi specifický). Opravdu netuším, jak chceš s tímhle nesouhlasit :), to tvé vyjádření nemělo stejný význam jako originál, ale natolik zůžený, že to, co jsi napsal v tomto vlákně, vůbec nepřipouštěl.
Nevím, že bych se za ty skoro dva roky dozvěděl něco co bych nemohl v klidu napsat veřejně.To jako že ti ke každé informaci dali explicitní povolení? Podle těch podmínek totiž nemůžeš napsat veřejně defaultně nic (že by to u soudu asi neprošlo je druhá věc, osobně se snažím nespoléhat na to, že někdo u něčeho zpětně vyhodnotí, že to bylo v rozporu se zákonem a zruší to).