abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:33 | Bezpečnostní upozornění

    V dokumentově orientované databázi MongoDB byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická bezpečností chyba CVE-2025-14847 aneb MongoBleed.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:11 | IT novinky

    Při úklidu na Utažské univerzitě se ve skladovacích prostorách náhodou podařilo nalézt magnetickou pásku s kopií Unixu V4. Páska byla zaslána do počítačového muzea, kde se z pásky úspěšně podařilo extrahovat data a Unix spustit. Je to patrně jediný známý dochovaný exemplář tohoto 52 let starého Unixu, prvního vůbec programovaného v jazyce C.

    🇨🇽 | Komentářů: 1
    včera 15:55 | Komunita

    FFmpeg nechal kvůli porušení autorských práv odstranit z GitHubu jeden z repozitářů patřících čínské technologické firmě Rockchip. Důvodem bylo porušení LGPL ze strany Rockchipu. Rockchip byl FFmpegem na porušování LGPL upozorněn již téměř před dvěma roky.

    🇨🇽 | Komentářů: 6
    včera 15:44 | Zajímavý software

    K dispozici je nový CLI nástroj witr sloužící k analýze běžících procesů. Název je zkratkou slov why-is-this-running, 'proč tohle běží'. Klade si za cíl v 'jediném, lidsky čitelném, výstupu vysvětlit odkud daný spuštěný proces pochází, jak byl spuštěn a jaký řetězec systémů je zodpovědný za to, že tento proces právě teď běží'. Witr je napsán v jazyce Go.

    🇨🇽 | Komentářů: 1
    včera 15:33 | Zajímavý software

    Yazi je správce souborů běžící v terminálu. Napsán je v programovacím jazyce Rust. Podporuje asynchronní I/O operace. Vydán byl v nové verzi 25.12.29. Instalovat jej lze také ze Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.12. 18:44 | Komunita

    Od soboty do úterý probíhá v Hamburku konference 39C3 (Chaos Communication Congress) věnovaná také počítačové bezpečnosti nebo hardwaru. Program (jiná verze) slibuje řadu zajímavých přednášek. Streamy a záznamy budou k dispozici na media.ccc.de.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.12. 13:22 | Zajímavý software

    Byl představen nový Xserver Phoenix, kompletně od nuly vyvíjený v programovacím jazyce Zig. Projekt Phoenix si klade za cíl být moderní alternativou k X.Org serveru.

    🇨🇽 | Komentářů: 7
    26.12. 13:11 | Nová verze

    XLibre Xserver byl 21. prosince vydán ve verzi 25.1.0, 'winter solstice release'. Od založení tohoto forku X.Org serveru se jedná o vůbec první novou minor verzi (inkrementovalo se to druhé číslo v číselném kódu verze).

    🇨🇽 | Komentářů: 0
    26.12. 03:33 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.3. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.12. 14:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0.0 programovacího jazyka Ruby (Wikipedie). S Ruby Box a ZJIT. Ruby lze vyzkoušet na webové stránce TryRuby. U příležitosti 30. narozenin, první veřejná verze Ruby 0.95 byla oznámena 21. prosince 1995, proběhl redesign webových stránek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (34%)
     (1%)
     (23%)
     (1%)
     (1%)
     (1%)
     (11%)
     (12%)
     (16%)
    Celkem 179 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 24.12. 15:29
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    10.6.2008 00:08 RoboShim | skóre: 13 | blog: RoboShim
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WindowMaker
    Chlape ty máš problém. Víš to? :-)
    Nevim, jeste jsem nebyl u zadnyho psychologa, tak jestli budes tak hodnej a jako vystudovanej psycholog mi reknes, jakej problem mam, tak budu rad:-)
    A to že si gay, z toho si nic nedělej. :-)
    nedelam:-)
    Ne teď vážně. Nikdy sem se neodhodlal přejít na něco takhle light jako wm nebo fluxbox, snad ke stáru.
    No, kdybych zacinal s Linuxem nekdy po roce 2002 nebo tak, tak bych mozna take zacal na Gnome, mozna i na KDE a vyladil bych si ho podobne jako mam ted WindowMaker (pokud by to teda slo). Jak jsem ale psal, zacinal jsem o par let driv a v tej dobe jsem mel to AMD K5 133MHz se 32MB RAM a 2GB diskem. Takze nahodit tam KDE nebo gnome znamenalo vyplecnout dost pameti a zatizit procak, a na disku bylo taky min mista. Proto jsem zacinal na WM. Mozna v tej dobe jeste ani Gnome a KDE moc stabilni nebyly. Ja jsem na WindowMaker neprechazel, ja ho proste zacal pouzivat pri prechodu z Win95.
    Problém je když se u počítadla střídáš s někým jiným tam se prostě musíš z praktičnosti podřídit a nahodit něco klikoidnějšího.
    No, to mas 100% pravdu a taky nic nepisu o tom, ze bych nekoho jineho nutil ve WindowMakeru pracovat. Samozrejme ze ted na svym silnejsim pocitaci mam v Gentoo i KDE a Gnome (spis kvuli aplikacim) a nez koupime manzelce novej notas s Woknama (bohuzel, linux ji moc nebere:-)), tak pouziva muj pocitac s Gentoo a prihlasuje se do KDE. Taky na pracovnim notasu s Debianem Etch pouzivam WindowMaker, ale pro jednoho kolegu v praci a pro manzelku na doma (abychom mohli oba zaroven na comp) jsem tam dal i KDE.

    Jinak ale si urcite dokazes dobre predstavit, jak se chovaji KDEckari, kdyz nahodou chteji neco udelat v mym windowmakerovi v aplikacich, ktery jsou na ruznych plochach a ja se mezi nima prepinam svyma klavesovyma zkratkama:-) No, citi se asi tak, jako ja, kdyz se dostanu na KDEcka a snazim se v nich pracovat jako ve svym windowmakerovi a klavesovy zkratky nefungujou:-D

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.