Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Já vím, GNU/Linux to není. Ale je to můj miláček, stejne jako kdysi bývalo mé Ubuntu (když jsem ještě měl PC). Jinak ty prográmky od Adobe bohužel nevlastním, takže přibližně za měsíc bude tenhle snímek trošku neaktuální :-) Nicméně zbylé programy jsou buď free, nebo na ně vlastním licenci. Linux mě tak nějak naučil nekrást software (ačkoliv u her občas udělám výjimku - viz Dosbox).
Tiskni
Sdílej:
Až na jednu věc. A tou je grafický návrhář. Nechápu proč, ale dodnes nebyli hoší od Eclipse.org schopni jej naimplementovat pod Mac OS X. Jde asi o to, že se tam využívá nativní kód, protože třeba takový Netbeans to zvládá v pohodě (nemluvě o Interface Builderu, ten je však bohužel pouze pro Objective-C).GUI nastesti delam jen vyjimecne, takze si vystacim s rucnim psanim a poohlizim se po nejake prijemne moznosti jak psat GUI deklarativne (SwiXml etc)
Pokud uvažuješ o Macu a hodláš v něm programovat v Javě, tak tě asi zaskočí "absence" Javy 6. Ano, je to tak, avšak vývojáři mají k dispozici preview. Víc však sdělit nemůžu, protože jsem vázán podmínkami ADC. Ale můžu ti na rovinu říct, že Java je na Macu opravdu jiné kafe. Opravdu kvalitně integrovaná...No, nekteri na 6 dost nadavaji... Ja jedu na Tomcatu 6 s Javou 6 a totez nemam problem na pozadani dostat na hostingu, jak by moje veci jely na 5, to nevim