Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Já vím, GNU/Linux to není. Ale je to můj miláček, stejne jako kdysi bývalo mé Ubuntu (když jsem ještě měl PC). Jinak ty prográmky od Adobe bohužel nevlastním, takže přibližně za měsíc bude tenhle snímek trošku neaktuální :-) Nicméně zbylé programy jsou buď free, nebo na ně vlastním licenci. Linux mě tak nějak naučil nekrást software (ačkoliv u her občas udělám výjimku - viz Dosbox).
Tiskni
Sdílej:
Až na jednu věc. A tou je grafický návrhář. Nechápu proč, ale dodnes nebyli hoší od Eclipse.org schopni jej naimplementovat pod Mac OS X. Jde asi o to, že se tam využívá nativní kód, protože třeba takový Netbeans to zvládá v pohodě (nemluvě o Interface Builderu, ten je však bohužel pouze pro Objective-C).GUI nastesti delam jen vyjimecne, takze si vystacim s rucnim psanim a poohlizim se po nejake prijemne moznosti jak psat GUI deklarativne (SwiXml etc)
Pokud uvažuješ o Macu a hodláš v něm programovat v Javě, tak tě asi zaskočí "absence" Javy 6. Ano, je to tak, avšak vývojáři mají k dispozici preview. Víc však sdělit nemůžu, protože jsem vázán podmínkami ADC. Ale můžu ti na rovinu říct, že Java je na Macu opravdu jiné kafe. Opravdu kvalitně integrovaná...No, nekteri na 6 dost nadavaji... Ja jedu na Tomcatu 6 s Javou 6 a totez nemam problem na pozadani dostat na hostingu, jak by moje veci jely na 5, to nevim