Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 211. sraz, který proběhne v pátek 19. září od 18:00 ve Studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Na srazu proběhne přednáška Jiřího Eischmanna o nové verzi prostředí GNOME 49. Nemáte-li možnost se zúčastnit osobně, přednáškový blok bude opět streamován živě na server VHSky.cz a následně i zpřístupněn záznam.
Microsoft se vyhnul pokutě od Evropské komise za zneužívání svého dominantního postavení na trhu v souvislosti s aplikací Teams. S komisí se dohodl na závazcích, které slíbil splnit. Unijní exekutivě se nelíbilo, že firma svazuje svůj nástroj pro chatování a videohovory Teams se sadou kancelářských programů Office. Microsoft nyní slíbil jasné oddělení aplikace od kancelářských nástrojů, jako jsou Word, Excel a Outlook. Na Microsoft si
… více »Samba (Wikipedie), svobodná implementace SMB a Active Directory, byla vydána ve verzi 4.23.0. Počínaje verzí Samba 4.23 jsou unixová rozšíření SMB3 ve výchozím nastavení povolena. Přidána byla podpora SMB3 přes QUIC. Nová utilita smb_prometheus_endpoint exportuje metriky ve formátu Prometheus.
Správcovský tým repozitáře F-Droid pro Android sdílí doporučení, jak řešit žádosti o odstranění nelegálního obsahu. Základem je mít nastavené formální procesy, vyhrazenou e-mailovou adresu a být transparentní. Zdůrazňují také důležitost volby jurisdikce (F-Droid je v Nizozemsku).
Byly publikovány informace o další zranitelnosti v procesorech. Nejnovější zranitelnost byla pojmenována VMScape (CVE-2025-40300, GitHub) a v upstream Linuxech je již opravena. Jedná se o variantu Spectre. KVM host může číst data z uživatelského prostoru hypervizoru, např. QEMU.
V červenci loňského roku organizace Apache Software Foundation (ASF) oznámila, že se částečně přestane dopouštět kulturní apropriace a změní své logo. Dnes bylo nové logo představeno. "Indiánské pírko" bylo nahrazeno dubovým listem a text Apache Software Foundation zkratkou ASF. Slovo Apache se bude "zatím" dál používat. Oficiální název organizace zůstává Apache Software Foundation, stejně jako názvy projektů, například Apache HTTP Server.
Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.104 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.104 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Spotify spustilo přehrávání v bezztrátové kvalitě. V předplatném Spotify Premium.
Spoluzakladatel a předseda správní rady americké softwarové společnosti Oracle Larry Ellison vystřídal spoluzakladatele automobilky Tesla a dalších firem Elona Muska na postu nejbohatšího člověka světa. Hodnota Ellisonova majetku díky dnešnímu prudkému posílení ceny akcií Oraclu odpoledne vykazovala nárůst o více než 100 miliard dolarů a dosáhla 393 miliard USD (zhruba 8,2 bilionu Kč). Hodnota Muskova majetku činila zhruba 385 miliard dolarů.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-09 aneb Eclipse 4.37. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
a takle by to jako vypadalo kdyby ježek fotil barevně hele :O :O :D ;D
tttsssssssss to nejsou střechy a pole toje všecko jedno velikakakakátnský jezero :O ;D toje takový varování jak to jako taky jakoby muže dopadnout jestli budeš furt fotit s nějakým tim neekologickým bleskem misto úspornejch led světýlek a rostavíš všecky ledovce a uděláš potopu :O :O :D :D ;D ;D
tydlety starý neekologický křápy sou jakoby nejhorší pořiď si nějakej normální bio šetrnej současnej elektrickej foťák s ledkama a ccd chipem. do takovýho foťáku nebudeš muset lejt kafe přivezený letadlama z brazílie vzácný protikoronavirusový vitamínky ze špaňelskejch pomerančů a sodu doveženou loděma z urugvaje noa jako bonus ti to jako ještě bude fotit barevně :D :D ;D ;D
máš pravdu se to leje na ty fotky do takovejch vaniček a prej se to musí dělat uplně potmě a když si posvítíš tak to uplně zmizí a mužeš jako fotit znova :O :O
mi je uplně jedno coje uvnitř toho foťáku hlavně že to jede na elektriku fotky z toho de jednoduše bez nějakýho máchání pracek v pomerančový šťávě a jedovatý prací sodě vyndat a rovnou strčit do počítače fotí to barevně a umí to hromadu filtrů :D ;D ale jako jo maš pravdu i velký foťáky maj v sobě cmos sem myslela žeto maj v sobě jenom malinkatý foťáky jakože třeba v mobílku protože to žere míň elektriky a vubec jeto jakoby tak nějak víc eko :D :D ;D ;D
btw si taky myslim žeje uplně jedno jak se jako správně pišou zeměpisný místa vo kterejch stejně nikdo nasvětě neví kde sou a neumí je ani ukázat na takový ty kulatý točicí svíticí mapě tyhlety planety :D ;D
nóó dyď je to jako takový hezký žese i malý děti věnujou technickým voborům ne?? :D :D ;D ;D
Tiskni
Sdílej: