Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).
Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.
Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.
Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.
Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).
Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové major verzi 4.0.0 - The Quattro Release. Videopředstavení na YouTube. Celý desktop shell byl přepsán do Quickshellu. Přidána byla podpora pluginů.
Francouzská Ústavní rada zamítla zákaz používání sociálních sítí dětem mladším 15 let. Francouzská obdoba ústavního soudu uvedla, že opatření představuje nepřiměřený zásah do svobody projevu. Francouzský parlament zákaz schválil na konci července, začít platit měl od září. Šlo o první zákaz sociálních sítí pro děti v Evropě. Členové Ústavní rady se domnívají, že ustanovení „představuje zásah, který není přiměřený, nezbytný ani
… více »Open-source trackball Ploopy Adept má novou verzi nazvanou A+. Stále jde o symetrický desktopový trackball s šasi z 3D tiskárny a firmwarem QMK. Novinkami jsou dvojice tlačítek, jimiž půjde také otáčet, a volitelná opěrka ruky. Funkcionalita firmwaru je rozšířena o gesta, vrstvy a možnost konfigurace za běhu. Schémata a kód jsou jako obvykle na GitHubu. A+ půjde předobjednat za 99 CAD (bez dopravy a cla/DPH).
Zkouším Xmonad a zatím jsem spokojený. Dokonce možná víc než u Dwm nebo Awesome. Samozřejmě nesmí chybět celkový zelený nádech :-)
Zde je verze v png. A Zde je verze v akci.
Tiskni
Sdílej:
Ahoj,
ja pouzivam Awesome, ale neustale zmeny v rc.lua a temach ma privadzaju do rozpakov. Nehovoriac o problemoch so zavislostami. Rozmyslal som o inom podobnom WM, jedine, co som take rozumne nasiel je prave Xmonad :) Len by ma zaujimalo, co sa ti na nom tak lubi a ci dokaze tagovanie aplikacii ako Awesome, a pomenovanie jednotlivych tabov :)
Dik
a taky Haskell se mi uci lip nez Lua). Jedinou moznou nevyhodou (pro nekoho) je ze si s sebou taha jako zavislot ghc.
Zdar, mohol by si hodit link na wallpaper ? alebo ho uploadnut ? dik:). Inac mas to fakt pekne.
Podla mna by ten wallpaper bol krajsi bez toho stromu :P
Co sa tyka xmonadu, jednoduche a pekne, hlavne sa mi paci ako si zvolil farbu borderu aktivnych okien a mnozstvo priehladnosti v unicode-rxvt (pekne to pasuje). Ale zase myslim ze by sa tam viac hodili vyhladzovane ttf fonty (v urxvt). Ale proti gustu ziaden disputat.
PS: pri druhom pohlade som si uvedomil ze mi tam chyba aj tato vlastnost: URxvt*internalBorder (int)
:)