Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Před půl rokem představený webový vyhledávač You.com (Wikipedie) se zaměřuje také na kodéry. Vyzkoušet lze YouCode.
RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
Po 4 měsících vývoje od vydání verze 5.9 byla vydána nová verze 6.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Arturo bylo vybráno na počest jazzového hudebníka Artura O'Farrilla.
Po více než roce vývoje od vydání verze 1.20.0 byla vydána nová stabilní verze 1.22.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.22.
SUSE 11.1, po dvou letech zase na Linuxu. Pokrok je znát, ale staré neduhy zůstaly: dvojjazyčné aplikace, nefunguje subpixel hinting, občas slítne Banshee, po restartu si to nepamatuje pozadí plus dalších několik drobností, ale jinak celkem spokojenost..
AMD Athlon 64 X2@2,5GHz, 4GB RAM, GF9800GTX+
Tiskni
Sdílej:
Banshee je pěkná šunka, doporučuji nainstalovat Rhythmbox
Do Gnome? Fuj
On ten Banshee v průběhu přehrávání nepadá, to jenom na začátku než co si přebere těch cca 3k stop, tak s ním není rozumná řeč.
Dotyčný očividně používá Gnome, kam se hodí lépe Rhythmbox.
Amarok používám v KDE, Rhythmbox v Gnome, s oběma spokojenost, takže žádná šunka
Ehm, zkusil jsem Rhythmbox. Přijde vám normální, když ten bastl zabere čtvrt GB paměti?
Mě to zabírá ~50MB RAM. Že by nějaký leak? Ale teď mě napadá, že pokud si dáte načíst db Jamendo, tak to fakt žere docela namrskaně
Aha, to bude asi tím, ale už jsem Rhythmbox hodil pryč, protože se při větší zátěži PC zasekával zvuk, to se u Banshee neděje. A že jednou po startu slítne (někdy ani to ne :)) se dá přežít. I když to se ani ve Windows nedělo. Dokonce se mi teď systém nechce updatovat, kvůli kernel-trace, který se tam nainstaloval spolu s ovladači nvidia. Na druhou stranu - Windows Update mi krátce po instalaci přestaly fungovat taky :)