Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Distribúcia: PC LinuxOS 2011
Okenný manažer: Enlightenment 17 (e17)
Téma: A-Siglo-XIX-2 (defaultné ikony, layout aj tapeta)
e17 je už veľmi dobre použiteľné, grafická konfigurácia obsahuje viac možností ako KDE, grafických tém nie je až tak veľa ale ktoré sú k dispozícii sú veľmi efektné. Efekty fungujú aj bez compizu a ostatných kompozitných správcov. e17 ale funguje aj s compizom, to som ale neskúšal, keďže mi išlo o úsporu hardvérových požiadaviek. PCLOS sa aj pri tomto správcovi ukázal ako špičková distribúcia s dôrazom na desktopového úžívateľa.
e17 je veľmi vhodným kandidátom na netbooky alebo mobilné zariadenia, má na to príslušné profily. Budem testovať toto prosredie aj ďalej, zatiaľ som narazil iba na pár chybyčiek.
Tiskni
Sdílej:
Takže čo sa týka toho správcu súborov, je to trochu klikania ale ide to:
1. V Moduloch na záložke Files deaktivovať všetky EFM moduly ak sú aktivované.
2. Na záložke Systém aktivovať modul Places (aby sa v hlavnom menu aktivovala položka Places so všetkými podstatnými adresármi z home + primountované disky)
3. Na plochu pridať gadget Places (Filesystem), pravý klik na gadget, položka Settings, zafajfknúť a napísať názov preferovaného správcu súborov.
Zdá sa mi to trochu krkolomné a pripomína mi to dávne čase jedného nemenovaného OS, ale funguje to :)