abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:22 | Nová verze

    Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové major verzi 4.0.0 - The Quattro Release. Videopředstavení na YouTube. Celý desktop shell byl přepsán do Quickshellu. Přidána byla podpora pluginů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | IT novinky

    Francouzská Ústavní rada zamítla zákaz používání sociálních sítí dětem mladším 15 let. Francouzská obdoba ústavního soudu uvedla, že opatření představuje nepřiměřený zásah do svobody projevu. Francouzský parlament zákaz schválil na konci července, začít platit měl od září. Šlo o první zákaz sociálních sítí pro děti v Evropě. Členové Ústavní rady se domnívají, že ustanovení „představuje zásah, který není přiměřený, nezbytný ani

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    14.8. 16:33 | Zajímavý projekt

    Open-source trackball Ploopy Adept má novou verzi nazvanou A+. Stále jde o symetrický desktopový trackball s šasi z 3D tiskárny a firmwarem QMK. Novinkami jsou dvojice tlačítek, jimiž půjde také otáčet, a volitelná opěrka ruky. Funkcionalita firmwaru je rozšířena o gesta, vrstvy a možnost konfigurace za běhu. Schémata a kód jsou jako obvykle na GitHubu. A+ půjde předobjednat za 99 CAD (bez dopravy a cla/DPH).

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    14.8. 14:33 | IT novinky

    Prusa Research představil nové modely svých 3D tiskáren: Prusa XL+, CORE One+ (Gen 2) a CORE One L+.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    14.8. 13:33 | Nová verze

    Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.64. Vyzkoušet lze online demo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 03:44 | Nová verze

    NVIDIA na konci ledna vydala v beta verzi nativního linuxového klienta své cloudové herní služby GeForce NOW. Včera oznámila ukončení beta verze a oficiální podporu Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 02:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.5.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 33 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 02:22 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 31 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.8. 16:44 | IT novinky

    Firma IBM uvedla svůj první mikropočítač Personal Computer před 45 lety, v srpnu 1981. Základní konfigurace modelu 5150 za 1 565 tehdejších dolarů obsahovala desktop s Intel 8088 a 16KB RAM, Color Graphics Adapter a klávesnici. Právě klávesnice Model F/XT vybavené kapacitními spínači, vlivné a s převodníkem dodnes použitelné, připomíná sběratelský web Admiral Shark's Keyboards.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    13.8. 14:22 | IT novinky

    Slovensko odhalilo ruské součástky ve dvou testovaných zařízeních na zjišťování přestupků v silničním provozu a označilo je za bezpečnostní riziko. S odvoláním na vyjádření slovenského Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) to včera oznámil ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok. Zároveň ohlásil ukončení spolupráce svého úřadu s dodavatelem části uvedeného systému, slovenskou společností Soitron. Opozice, která na problematické kamery upozornila už dříve, vyzvala k odvolání ministra vnitra.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2393 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník
    Mé další desktopy

    Upgrade na FullHD
    Upgrade na FullHD



    Nový koště dobře mete...
    Nový koště dobře mete...

    Starý dobrý KDEčka na starym dobrym Athlonu XP...
    Starý dobrý KDEčka na starym dobrym Athlonu XP...

    Nejoblíbenější desktopy

    fluxbox, conky, adesklets
    fluxbox, conky, adesklets

    ntb>> debian lenny
    ntb>> debian lenny

    Nic
    Nic

    Rpg desktop
    Rpg desktop

    Když ho miluješ, není co řešit
    Když ho miluješ, není co řešit

     další »

    Manjaro - mnohem méně bugující plasma než v Kubuntu

    Manjaro - mnohem méně bugující plasma než v Kubuntu

    motiv plochy: breeze dark

    barvy a ikony: oxygen (breeze ikonky se mi nelíbí, moc plochý a jednobarevný)

    styl widgetů: breeze (znouzectnost, jedinej co mi funguje dobře a jednotně pro všchny gtk/qt/kde aplikace)

    dekorace oken: plastik (od kde3 žádnej lepší nevymysleli)

    fonty: dejavu sans (taky lepší zatim nevymysleli)

    tapeta: tygři ze zootopie od zena (poslední dobou kreslí nějak málo, ale když už něco vydá, stojí to za to)

    a to nejdůležitější nakonec - narozdíl od kubuntu žádný grafický bugy. maximálně občas sletí kwin, ale ani to neni moc často. kubuntu s nvidia blobem nepoužitelný, blblo to dokonce i s vypnutym kompozitorem. a tady nic. a taky nemusim mít 10 ppa repozitářů kvůli aktuálnim verzím aplikací.

    kotyz | 29. 2. 2016 | Zhlédnuto: 932× | Oblíbenost: 1

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    29.2.2016 13:40 Jardik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Manjaro - mnohem méně bugující plasma než v Kubuntu
    Taky ti to novy 'klasicky menu' prijde tak hrozne pomaly? Kez by vratily zpet to obycejne.
    29.2.2016 14:59 Love_Dali | skóre: 24
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Manjaro - mnohem méně bugující plasma než v Kubuntu
    ALT + F2 Rules! :) Už ani nepamatuju, kdy jsem něco hledal manuálně přes jakékoliv menu :)
    kotyz avatar 29.2.2016 20:00 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Manjaro - mnohem méně bugující plasma než v Kubuntu
    to taky primárně používam (i ta rychlá kalkulačka v krunneru je fajn, už ani nepamatuju kdy sem naposledy použil tu normální). menu jen na věci co nepoužívam často a nepamatuju si jak se jmenujou nebo na pouštění věcí přes wine kde sou dlouhý cesty a parametry (třeba morenatsu funguje jenom když se spustí s japonskym locale, LANG=ja_JP.utf8 wine '/home/kotyz/Hry/morenatsu_ver3.5/morenatsu.eXe' bych nikam vypisovat nechtěl)
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    kotyz avatar 29.2.2016 19:54 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Manjaro - mnohem méně bugující plasma než v Kubuntu
    jo, neni zrovna nejsvižnější
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    pepe_ avatar 29.2.2016 23:34 pepe_ | skóre: 48
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Manjaro - mnohem méně bugující plasma než v Kubuntu

    Co je na něm pomalé ?  Funguje bleskově . No možná je to tím že mi kwin stále padal a mrznulo celé kde a tak sem ho zaměnil za metacity (ruční symlink metacity na marco). a nastavit default  nastavení/aplikace/výchozí/správce ...

    xhc avatar 2.3.2016 19:52 xhc | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Manjaro - mnohem méně bugující plasma než v Kubuntu
    mnohem méně bugující plasma

    toto sa mi zle cita :( KDE4 team sa postaral o to, aby od jej verzie 4 vytvoril uzivatelov, ktori budu namiesto spokojneho pouzivania desktopu, dobrovolne testovat nikdy do konca nedoladene verzie plasmy.. posledna verzia kde4 bola kolko? 4.14? ---tato verzia mala byt v skutocnosti KDE 4.0 .. kolko casu odvtedy ubehlo? a uprimne ako velmi je to stabilne? .... a co z toho mal koncovy uzivatel? iba stratene roky dobrovolneho testera..

    kde5 je uz vo verzii 5.5.5 v tychto casoch, zabalilo kde4 vyvoj a prislo s dalsim novym planom "ako veci budu vyzerat" a uprimne ako velmi je to stabilne? (aj tu v spravickach citame katastrofalne skusenosti uzivatelov plasmy..)

    KDE4+ team znizil latku uzivatelov na uroven toho, ze "nevyberame" stabilne prostredie, vyberame take, ktore ma z 1000 bugov zopar desiatok menej v tej alebo onej distribucii :(

    migrujucim userom z windows sa odporuca KDE prostredie.. to aby si po par minutach uvedomili, ze vo win desktop nepada, ze niekto manualne vypol pripojeny externy monitor, a je na najlepsej ceste sa k nemu aj vratit, ked vidi, ze "toto" ma byt ten vychvalovany "linux"?.. citali sme spravy, ze seagate bol zalovany za neschopnost dodat spolahlive disky - KDE4+ team by si takuto zalobu zasluzil rovnako a to pisem ako dlhorocny ex-KDE-ista uz od verzie 3.5 :(

    pokial sa to nezmeni, KDE bude pre mna nekonecne fiasko a hanbou linuxoveho prostredia.. mnohým to ale nemusi vadit, je aspon oku lahodny..
    kotyz avatar 3.3.2016 01:10 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Manjaro - mnohem méně bugující plasma než v Kubuntu
    vždycky by to chtělo počkat tak aspoň na verzi X.Y.Z kde Y = 10 a víc. ale myslim si že v tom buntu je to tak katastrofální, protože to buď dojebali svýma vlastníma úpravama a nebo je to tim že tam je starý jádro/Xka/kdovíco. na ovladače nvidie bych to už moc neházel, v obou systémech sem měl stejnou verzi, poslední dostupnou a v manjaru to takhle nikdy neblblo. ani v tom buntu ze začátku ne, tak možná to rozhodila až nějaká aktualizace něčeho, ale už se asi nedopátram čeho. uvidíme co soudruzi vývojáři vymyslí v dalších verzích...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    k3dAR avatar 3.3.2016 20:22 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Manjaro - mnohem méně bugující plasma než v Kubuntu
    tak jadro 4.2 neni zas tak stare :) a co tak ctu problemy s KDE tak to je na distru vicemene nezavisle, jedina spojitost je KDE5 ;) navic vyvojari KDE si vybrali (K)ubuntu jako zaklad pro tvorbu LiveCD pro snadne testovani KDE5 devel vetve...
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    kotyz avatar 3.3.2016 21:55 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Manjaro - mnohem méně bugující plasma než v Kubuntu
    na distru to závislý asi bude, protože ovladač nvidia grafiky i kde/plasmu mam v obou distrech stejný (v kubuntu nejdřív přes ppa kubuntu-updates a kubuntu-backports, ale pak to probublalo až do těch oficiálních) a prostě v manjaru to nikdy tolik neblblo jako to blbne v kubuntu. uvidíme co přinese kubuntu 16.04 LTS...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    3.3.2016 16:29 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Manjaro - mnohem méně bugující plasma než v Kubuntu
    Preto pouzivam Trinity.
    3.3.2016 20:34 kdečkar
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Manjaro - mnohem méně bugující plasma než v Kubuntu
    A ja zas K Desktop Environment 1 Jednoduche, prehladne, ciste, nezabugovane.
    AsciiWolf avatar 4.3.2016 10:04 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Manjaro - mnohem méně bugující plasma než v Kubuntu
    CDE je lepší. ;-)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.