Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Os : Haiku (http://ftp.cc.uoc.gr/mirrors/haiku/releases/r1alpha2/haiku-r1alpha2-iso.zip)
Wallpaper : http://www.lukves.ic.cz/bemag/bg-preface.png
Tiskni
Sdílej:
- praca s diskamy USB fat32, ntfs, reiserfs, ext2
- drivre su tak zvecsa na nvidia 7xxx grafiky
- intel az do x4500 (mam odskusane na 2 doskach kde mam x4500 a funguje na intel extreme drivru)
- praca s grafikou wonderbrush (vector editor)
- QT4 + par aplikacii
- ICQ, Jabber, webpositive, bezilla (firefox2) flash cez gnash ale zatial som ho nemal
- download flash cez downloader
- pozeranie videa cez nativny Media Player , VLC dokaze aj streamy
- kopec propiertarneho softu.. vecsinou na urovni roku 2000
- TiltOS ... Xorg + KOffice + OpenOffice len cez Xka.
- GCC, Python ale bez prepojenia na Haiku GUI, Ruby, OCaml, tusim aj Haskell
- wifi je na tom tak ze funguje ale neni to este ani 90percentne..
- sietove karty by nemal byt problem
- zvukovky hlavne HD bez problemov..
- ak Haiku nabehne tak potom by nemali byt problemy.. ale treba si uvedomit ze Haiku nieje ani v Beta stadiu je to alpha softver ale na rozdiel takych ako ReactOS .. Haiku sa da pouzivat na ostrom hardvery
chystam si kupit bluetoth mysku takdam vediet ako pochodim v haiku.. zeby som nahodou nebol nuteny mat pripojene 2 mysky.. specialne jednu klasicu :(
dualboot je rieseny podla toho ako si to date bud pouzijete original Haiku bootloader ktory dokaze zaviest len perticiu s boot priznakom.. teda Windows v dualboot s haiku je dobre pouzit Haiku bootloader inac ak linux tak GRUB.
Ako Haiku je zatial system do poctu.. ale mozno neskor zvysi sa u vas jeho status na hlavny system.. s tym pocitam ja..
skener nefunguje .. tlaciaren by mala... je portnuty teraz najnovsie Gutenprint a Cups
este som zabudol na velmy dolezitu vec a to "YAB" Yet Another Basic ktory ma prepojenie na Haiku GUI a je kopec aplikacii v nom.. ako basic nebasic clovek by sa az cudoval aky to je silny nastroj.
uspavanie (sleep) zatial haiku nema ale start systemu je do 10sekund a vypinanie tiez je rychle takze je to zadostucinenie za to ze nema sleep
inac aby to nevyzeralo ze ake je haiku dokonale...
ja mam intel chipset G41 + x4500 grafiku realtek sound a realtek network,,, skusal som 2 dosky jednu Intel Mystic Lake Mini ITX a druhu GIGABYTE G41MT-D3 ktoru mam teraz .. su ako navlas rovnake len ta gigabyte je microatx.. a musim povedat ze Haiku mi slape jak hodinky... samozrejme ak ma clovek iny hardver moze sa stat ze haiku nepojde a mozno ani nenabotuje.. osobne teraz kupujem nvidiu g220 a viem ze urcity cas si budem musiet vystacit s VESA drivrom.. :( takze je to aj o stasti..