Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.
Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.
Vláda USA nařídila společnosti Anthropic pozastavit přístup k modelům Fable 5 a Mythos 5 pro všechny cizince, včetně zaměstnanců Anthropicu.
Společnost Murena představila (YouTube) novou verzi 4.0 mobilního operačního systému /e/OS (Wikipedie) založeného na Androidu a LineageOS bez aplikací a služeb od Googlu.
V Arch User Repository (AUR) bylo kompromitováno přes 400 opomíjených balíčků (jejich seznam). Útočník do nich začlenil škodlivý npm balíček atomic-lockfile, který krade citlivá data uživatelů. Publikována byla předběžná analýza spouštěného malwaru deps.
Homebrew, správce balíčků nejen pro macOS, byl vydán ve verzi 6.0.0 (seznam změn). Hlavními novinkami jsou bezpečnostní mechanismus tap trust kvůli důvěryhodnosti závislostí, vylepšení sandboxingu na Linuxu, interní JSON API nebo zlepšení výkonu.
Byla nalezena a 9. června opravena kritická zranitelnost ve FreeBSD v Kernel TLS (KTLS). Pojmenována byla Bumsrakete (FreeBSD-SA-26:26.ktls, CVE-2026-45257). Lokální neprivilegovaný uživatel může přepisovat soubory, ke kterým má právo pouze pro čtení. Přepsáním setuid binárky a jejím spuštěním může získat roota. Na všech verzích od verze 13.0 vydané v dubnu 2021.
Vývojáři open source operačního systému ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows, se na síti 𝕏 pochlubili, že ReactOS zvládne počítačovou hru Half-Life.
Byla vydána nová verze 4.8 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Apple container dospěl do verze 1.0.0. Jedná se o open source nástroj pro spouštění linuxových kontejnerů na macOS postavený nad containerization. Napsaný je v programovacím jazyce Swift a optimalizovaný pro Apple silicon.
Mno tak puvodne to mel bejt vtip a trochu rejpnuti do vosiho hnizda :), ale nikdo se prekvapive nechytl. Takze jsou to microsoftem modifikovane w200364 na xp64. // wall: http://customize.org/wallpapers/57659 // theme: az si vzpomenu doplnim // terminal app: putty pripojene na nejake fbsd stroje - vlastni modifikace // dock app: yzTools - vlastni modifikace // system monitoring: rainmeter - vlastni modifikace btw: mely vas uz trknout nazvy diskovych jednotek v system monitoringu a obrovske pismeno E v ceste k movie na popredi spolecne se jmenem aplikace...
Tiskni
Sdílej:
+ 1 (líbí se mi to
)
...jak máš velký monitor?! =-O ...taky bych chtěl něco takového!!
Uplne dokonale ... 1+
Tohle by asi potřebovalo komentář co a jak... ale vypadá to hezky.
cool stuff, Debian Rocks!
Pastnul bys sem tvůj .profile/.bashrc? 
to: britsi_isp_suck_balls
aha, tak to jsi cool ;)
Proto je na http://distrowatch.com/
slackware v Page Hit Ranking az 15. v poradi 