Po více než roce vývoje od vydání verze 1.20.0 byla vydána nová stabilní verze 1.22.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.22.
Desktopová verze svobodného kancelářského balíku OnlyOffice (Wikipedie) byla vydána ve verzi 7.1 (7.1.0). Přehled novinek v příspěvku na blogu a na YouTube. Nejnovější OnlyOffice je již také na Flathubu a Snapcraftu.
Logitech dnes představil myš MX Master 3S a mechanické klávesnice MX Mechanical a MX Mechanical Mini.
Google zveřejnil seznam 1 212 projektů od 198 organizací přijatých do letošního, již osmnáctého, Google Summer of Code.
Byla vydána nová stabilní verze 3.16.0, tj. první z nové řady 3.16, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu.
NoLog.cz IT kolektiv spustil Nitter.cz. Jedná se o alternativní rozhraní pro Twitter, které nesbírá osobní údaje, nevyžaduje přihlášení a všechny přístupy na Twitter provádí skrz servery NoLog.cz.
Byla vydána nová major verze 15 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 5.17 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 5.18 (LKML). Přehled nových vlastností a vylepšení na stránce Linux Kernel Newbies.
V Ubuntu 22.10 s kódovým jménem Kinetic Kudu bude zvukový server PulseAudio nahrazen multimediálním serverem PipeWire.
Tavis Ormandy popisuje, jak zprovoznil 32 let starý unixový port tabulkového procesoru Lotus 1-2-3 na moderním Linuxu. Doprovodné zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Tiskni
Sdílej:
já potřebuju vidět virtualni plochy a co na nich je za okna, takze sipka k prepinani ploch mi nijak nevyhovuje, uz jen z lenosti zapamatovat si kde co mam otevrenyho. Jinak pěkně čistý.
Nevím ale, jak se těch šipek zbavit. Mě se tam taky nelíbí. Je to pro mě nadbytečná věc, protože pro přepínání ploch používám buď klávesovou zkratku Ctrl+Fx nebo nejčastěji přepínám kolečkem myši umístěném nad volnou plochou nebo panelem. To je pro mě nejrychlejší. Podívám se, jestli je možné se i těch nadbytečných šipek zbavit. Levé šipky slouží pro přepínání ploch, pravé šipky pro přepínání oken na aktivní ploše. Ani jedny ale nevyužívám.
Tak už jsem se zbavil i těch šipek . Teď mám na desktopu opravdu jen to opravdu nezbytné. Tj. čas a datum, přehled oken, název plochy, parcellite pro správu schránky a ve slitu pak sledovátko příchozích emailů. Nic víc pro štěstí opravdu nepotřebuji.
Mě ke štěstí chybí v E17 dock aplikace wmcube . Aby byla nejak zakomponovaná do panelu treba.