Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Před půl rokem představený webový vyhledávač You.com (Wikipedie) se zaměřuje také na kodéry. Vyzkoušet lze YouCode.
RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
Po 4 měsících vývoje od vydání verze 5.9 byla vydána nová verze 6.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Arturo bylo vybráno na počest jazzového hudebníka Artura O'Farrilla.
Po více než roce vývoje od vydání verze 1.20.0 byla vydána nová stabilní verze 1.22.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.22.
Desktopová verze svobodného kancelářského balíku OnlyOffice (Wikipedie) byla vydána ve verzi 7.1 (7.1.0). Přehled novinek v příspěvku na blogu a na YouTube. Nejnovější OnlyOffice je již také na Flathubu a Snapcraftu.
Logitech dnes představil myš MX Master 3S a mechanické klávesnice MX Mechanical a MX Mechanical Mini.
Google zveřejnil seznam 1 212 projektů od 198 organizací přijatých do letošního, již osmnáctého, Google Summer of Code.
Byla vydána nová stabilní verze 3.16.0, tj. první z nové řady 3.16, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu.
Tiskni
Sdílej:
k cemu je dobre to Nero? je to v necem lepsi nez treba k3b?
Jenom v drobnosti - prostě mi vyhovuje nejlíp. Neříká se tomu náhodou svoboda volby?
K3b, Brasero ani Gnomebaker mi (každý z jiného důvodu) nesedí, tak jsem si prostě vybral Nero.
K3b si s sebou táhne nepříjemnou závislost na polovičce KDE .
Brasero za ním funkcemi a ovládáním dost zaostáva a taky má pro mě zbytečné závislosti (gstreamer, nautilus-cd-burner, atd.). Gnomebaker je v ovládání ještě slabší.
A když mi tyhle dva frontendy ještě navíc podivně zlobily:
- pálím datové DVD z Brasera/Gnomebakeru -> zničené médium,
- vypálím TOTÉŽ "ručně" pomocí growisofs -> bez problému,
tak mi zkrátka těch 19.99 € přišlo jako přiměřená investice. Uznávám, že se to asi dalo vyřešit i jinak, ale já SW volím primárně podle toho jak mi vyhovuje a jak spolehlivě funguje. Jestli je proprietární nebo otevřený by rozhodovalo až v okamžiku remízy.
K3b si s sebou táhne nepříjemnou závislost na polovičce KDEje to mozne, me to nevadi protoze KDE pouzivam. Kdybych pouzival neco jineho tak bych asi shanel i jiny palici program.
Lxpanel mám "distribuční" - tuším že 0.2.8. Zobrazení oken na plochách mi taky trochu zlobí, ale druhou plochu mám vyhrazenou jenom pro Gimp, tak mě to netrápí... SVN verzi můžu vyzkoušet...
Koukám, že aktuální verze je 0.3.5.2 z 20.4.2008... Jen co budu mít volnou chvilku, tak ji vyzkouším...
Tak jsem nahodil lxpanel 0.3.5.2 a Desktop Pager zdá se funguje jak má. Že ukazuje jenom obsah aktivní plochy je předpokládám feature a ne bug.