V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Tiskni
Sdílej:
k cemu je dobre to Nero? je to v necem lepsi nez treba k3b?
Jenom v drobnosti - prostě mi vyhovuje nejlíp. Neříká se tomu náhodou svoboda volby?
K3b, Brasero ani Gnomebaker mi (každý z jiného důvodu) nesedí, tak jsem si prostě vybral Nero.
K3b si s sebou táhne nepříjemnou závislost na polovičce KDE .
Brasero za ním funkcemi a ovládáním dost zaostáva a taky má pro mě zbytečné závislosti (gstreamer, nautilus-cd-burner, atd.). Gnomebaker je v ovládání ještě slabší.
A když mi tyhle dva frontendy ještě navíc podivně zlobily:
- pálím datové DVD z Brasera/Gnomebakeru -> zničené médium,
- vypálím TOTÉŽ "ručně" pomocí growisofs -> bez problému,
tak mi zkrátka těch 19.99 € přišlo jako přiměřená investice. Uznávám, že se to asi dalo vyřešit i jinak, ale já SW volím primárně podle toho jak mi vyhovuje a jak spolehlivě funguje. Jestli je proprietární nebo otevřený by rozhodovalo až v okamžiku remízy.
K3b si s sebou táhne nepříjemnou závislost na polovičce KDEje to mozne, me to nevadi protoze KDE pouzivam. Kdybych pouzival neco jineho tak bych asi shanel i jiny palici program.
Lxpanel mám "distribuční" - tuším že 0.2.8. Zobrazení oken na plochách mi taky trochu zlobí, ale druhou plochu mám vyhrazenou jenom pro Gimp, tak mě to netrápí... SVN verzi můžu vyzkoušet...
Koukám, že aktuální verze je 0.3.5.2 z 20.4.2008... Jen co budu mít volnou chvilku, tak ji vyzkouším...
Tak jsem nahodil lxpanel 0.3.5.2 a Desktop Pager zdá se funguje jak má. Že ukazuje jenom obsah aktivní plochy je předpokládám feature a ne bug.