abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 6.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:55 | Nová verze

    Po více než 7 měsících vývoje od vydání verze 6.8 byla vydána nová verze 6.9 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Gene bylo vybráno na počest amerického jazzového klavíristy Gene Harrise (Ray Brown Trio - Summertime).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    dnes 05:11 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za listopad (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:55 | Nová verze

    Google Chrome 143 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 143.0.7499.40 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 13 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:33 | Nová verze

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,2 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,42 %. Procesor AMD používá 66,72 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | IT novinky

    Canonical oznámil (YouTube), že nově nabízí svou podporu Ubuntu Pro také pro instance Ubuntu na WSL (Windows Subsystem for Linux).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:11 | IT novinky

    Samsung představil svůj nejnovější chytrý telefon Galaxy Z TriFold (YouTube). Skládačka se nerozkládá jednou, ale hned dvakrát, a nabízí displej s úhlopříčkou 10 palců. V České republice nebude tento model dostupný.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 12:33 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.11.1. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 04:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 15.0 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 03:00 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04 1.1 a 20.04 OTA-11. Vedle oprav chyb a drobných vylepšení je řešen také středně závažný bezpečnostní problém.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (15%)
     (25%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 426 hlasů
     Komentářů: 18, poslední včera 18:34
    Rozcestník
    Mé další desktopy

    Arch Linux + Awesome WM
    Arch Linux + Awesome WM


    BACK TO THE LINUX! (Arch + Openbox)
    BACK TO THE LINUX! (Arch + Openbox)

    KDE 4.4,4 + THEME ELEGANCE
    KDE 4.4,4 + THEME ELEGANCE

    Nejoblíbenější desktopy

    fluxbox, conky, adesklets
    fluxbox, conky, adesklets

    ntb>> debian lenny
    ntb>> debian lenny

    Nic
    Nic

    Rpg desktop
    Rpg desktop

    Když ho miluješ, není co řešit
    Když ho miluješ, není co řešit

     další »

    Arch Linux + Awesome WM #2

    Arch Linux + Awesome WM #2

    menšie úpravy od predchádzajúceho ... only update d:)

    xhc | 19. 8. 2012 | Zhlédnuto: 884× | Oblíbenost: 0

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    20.8.2012 18:35 zxtlpn | skóre: 8 | blog: zxtlpn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch Linux + Awesome WM #2
    Ty jo, taky jsem si nedávno hrál s Archem a Awesome (a systemd), ale nějak nevim, jakym směrem s tim pohnout, aby se s tim dalo pracovat alespoň stejně dobře a bezproblémově jako s Ubuntu a Unity (a upstartem :>). To je pomalu na nainstalování a rozchození většiny služeb z Gnome (už tak jsem tam nacpal NetworkManager, protože je to geniální software... jen se nějak nesnese s awesome notification area a furt tam nějak divně bliká).

    Další věc je jak to upatlat, aby se na to dalo koukat... Docela mě překvapilo, že výchozí vzhled GTK+ docela odpovídá tomu, po čem toužim (Windows 2000-alike). Ale i tak to je neskutečná změť všech možnejch drobností, který tady a tamhle člověk musí nacpat do konfiguráku a nebo do něčeho naklikat.

    Každopádně jsem díky tomu zjistil, že tenhle správce oken má fakt něco do sebe.
    xhc avatar 20.8.2012 19:20 xhc | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch Linux + Awesome WM #2
    ja som sa pri awesome pohol ďalej JEDINE čítaním článkov, prípadne fóra..nemám nikoho v okolí ,kto by sa zaoberal linuxom nie to ešte tilling manažérmi.. a keďže archlinux forum je namakané aj s jej wiki, rozhodne začni tam ...

    všetky tvoje neduhy budú viazať pravdepodobne so zlou konfiguráciou rc.lua, nakoško nič z toho, čo píšeš mi nie je známe (hovorím teda o mojej zkúsenosti) ...

    ak máš teda nejaké konkrétnejšie otázky, pýtaj sa.. možno ti budem vedieť poradiť
    FrostyX avatar 20.8.2012 20:18 FrostyX | skóre: 27 | blog: Frostyho_blog | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch Linux + Awesome WM #2
    už tak jsem tam nacpal NetworkManager
    Můžeš místo něj použít wicd. Jestli neznáš, určitě doporučuji vyzkoušet. (osobně mám ale radši NetworkManager a používám ho i v XMonadu)
    jakym směrem s tim pohnout, aby se s tim dalo pracovat alespoň stejně dobře a bezproblémově jako s Ubuntu a Unity
    Vzhledem k tomu, že se Arch i Awesome dají dobře přiohnout k obrazu svému, tak se zamysli, co konkrétně ti tam chybí/překáží/nevyhovuje a změň to. :-)
    FrostyX.cz | 1984 was not supposed to be an instruction manual.
    21.8.2012 05:02 zxtlpn | skóre: 8 | blog: zxtlpn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch Linux + Awesome WM #2
    Můžeš místo něj použít wicd.
    wicd je šílenost (nebo alespoň byla v nějakém tom 2008 či 2009) a tak nějak pochybuju, že (by) vůbec dosáhlo toho, co umí NM.
    Vzhledem k tomu, že se Arch i Awesome dají dobře přiohnout k obrazu svému, tak se zamysli, co konkrétně ti tam chybí/překáží/nevyhovuje a změň to.
    To je právě to, ty věci dokážou zabrat několik celejch dnů a člověk projde tucet slepejch uliček. Automount, správa napájení, správa displejů, ukazatel hlasitosti a stavu přehrávače, odhnusit awesome nějakym custom motivem, vyrobit ladící GTK+ téma, global menu by bylo cool, ... a u toho všeho je několik způsobů, jak se to dá udělat.

    Když s tím člověk skončí, může pomalu vydat vlastní distribuci.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.