Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »/boot/grub/menu.lst
.$ pacman -R grub3) Důležité! Smažeme
/boot/grub
.gfxboot
, vyrobíme balíček a nainstalujeme. $ makepkg -iPozn. Kdyby si
makepkg
stěžoval na nesedící MD5 součet rpm balíčku gfxboot, tak si ho stáhneme někam bokem, spočítáme jeho MD5 součet a upravíme PKGBUILD. Je to bezpečné, mám to vyzkoušené na svém PC. (Poznámka bokem: O bezpečnosti tohoto kroku můžeme polemizovat, verze s jiným MD5 hashem může být klidně opatchovaná a obsahovat backdoor.)grub-gfxmenu
a opět pomocí makepkg -i
nainstalujeme./boot/grub
a nakopírujeme do něj náš zálohovaný menu.lst
a obsah adresáře /usr/share/grub/$ARCH/
.$ install-grub <kam> <oddíl, kam umístit stage2>8) Do
/boot/grub/menu.lst
přidáme na začátek tento řádek:gfxmenu (hd0,2)/boot/messagePozn. Cestu upravíme podle potřeby. Soubor
message
by se měl objevit v adresáři /boot
po instalaci balíčku gfxboot
./usr/share/gfxboot/themes
je několik témat od Novellu, která se dají použít. Můžeme také upravit obrázky některého tématu a vytvořit si vlastní.Makefile
, ve kterém si natavíme jazyk na češtinu.DEFAULT_LANG = "cs"12) Příslušné téma zkompilujeme.
$ make prep $ make13) V adresáři tématu se objeví mj. adresář
install
, ve kterém je soubor bootlogo
, což je naše zkompilované téma, které stačí jen nakopírovat do /boot
a upravit řádek s gfxmenu
v /boot/grub/menu.lst
.Dokument vytvořil: mess, 30.6.2007 17:25 | Poslední úprava: Beda0, 14.12.2008 14:24 | Další přispěvatelé: mess, Käyttäjä 11133 | Historie změn | Zobrazeno: 1661×
Tiskni
Sdílej: