Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Podívejte se do odpovídající části sekce Hardware.
Pro tablety Wacom je podpora přímo v jádře (možná jako modul), dále existuje projekt Linux wacom, který se jejich podporou zabývá. Rovněž nabízí podrobné HOWTO, týkající se nastavení tabletu (anglicky).
Pokud máte podporu v jádře, je potřeba přidat nastavení do konfiguračního souboru X serveru (/etc/X11/xorg.conf
, případně jiné, podle použitého X serveru).
Nastavení pera (stylus) vypadá takto, další zařízení (guma, myš) se nastaví pdobně.
Section "InputDevice" Identifier "Wacom" Driver "wacom" Option "USB" "on" Option "Type" "stylus" Option "Device" "/dev/input/event0" Option "Mode" "Absolute" EndSection
Do sekce ServerLayout
je ještě zapotřebí dodat následující řádek:
InputDevice "Wacom" "SendCoreEvents"
Tablety Genius
Drivery pro tablety Genius, především WizardPen a MousePen.
Základní nastavení:
Section "InputDevice" Identifier "tablet" Driver "wizardpen" Option "Device" "/dev/input/eventX" EndSection
Číslo inputu X zjistíte podle návodu ve FAQ (tento odkaz již neexistuje, má-li někdo lokální verzi tohoto dokumentu, prosím upravte tento zápis tak, aby byl odkaz aktuální).
Do sekce ServerLayout
je ještě příjde toto:
InputDevice "tablet" "AlwaysCore"
Dokument vytvořil: Leoš Literák, 27.7.2005 20:51 | Poslední úprava: Toman, 15.12.2008 21:22 | Další přispěvatelé: Beda0, Robert Krátký | Historie změn | Zobrazeno: 2112×
Tiskni
Sdílej: