Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Znáte to, kopírujete něco velkého, neodhadnete čas a najednou zjistíte, že musíte zaklapnout notebook a běžet na schůzku. Nebo vypadne připojení k Internetu. Naštěstí to rsync jistí!
Aby bylo jasno, spustili jste tedy přenos třeba takto:
scp komp:/velky_soubor.ext komp_velky_soubor.ext
Tento příkaz byl nějakým způsobem přerušen a vy máte pouze část přenášeného souboru. Pro navázání lze použít:
rsync --partial --progress --rsh=ssh komp:/velky_soubor.ext komp_velky_soubor.ext
Přepínač --partial je klíčový, díky němu přenos naváže. Přepínač --progress je volitelný, ale v interaktivním režimu se hodí, protože uvidíte průběh přenosu. Bez --rsh=ssh by váš přenos nebyl šifrovaný, takže by to bylo oproti scp
nebezpečné.
Běží-li na serveru sshd na jiném než standardním portu (22), potom vám přepínač rsyncu --port nepomůže. Místo toho je třeba jako rsh (tj. remote shell) předat např. "ssh -p 443" (pro port 443). Příkaz by tedy vypadal takto:
rsync --partial --progress --rsh="ssh -p 443" komp:/velky_soubor.ext komp_velky_soubor.ext
Na první pohled se může zdát, že přenos začal odznova, protože se nejprve ukáže 0 dokončených procent, ale neděste se, protože pokud byl skutečně nalezen částečně stažený soubor, je toto v pořádku - před samotným navázáním přenosu se totiž nejprve kontroluje již stažená část, což je poměrně rychlá záležitost (bottleneck je zde harddisk na zdrojovém stroji). Toť vše. Můžete si nastavit třeba alias:
alias scpresume="rsync --partial --progress --rsh=ssh"
Dokument vytvořil: David Watzke, 14.10.2010 15:52 | Poslední úprava: gorgo, 4.12.2010 16:09 | Další přispěvatelé: David Watzke | Historie změn | Zobrazeno: 2640×
Tiskni
Sdílej: