Evropská komise obvinila provozovatele čínské platformy TikTok z porušování pravidel EU kvůli netransparentnosti v reklamě. Komise, která v EU plní i funkci antimonopolního úřadu, to dnes uvedla v tiskové zprávě. TikTok, který patří čínské firmě ByteDance, se může k předběžnému nálezu vyjádřit. Pokud ale podezření komise nevyvrátí, hrozí mu pokuta až do šesti procent z ročního globálního obratu.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Jak jsem ti již psal na ICQ podle toho co jsem zjistil na to slouží .Xmodmap soubor v /etc/X11/xinit, který se pak spouští skriptem xinitrc (teda ve Slacku).
Jenže to jsem udělal a ono to nefunguje. Pokud ovšem spustím z xtermu xmodmap /etc/X11/xinit/.Xmodmap tak to funguje.
Jo do .Xmodmap se hodnoty zapisují stylem keycode XXX = FXX
Pokud se v tom někdo vyzná prosím poraďte proč mi zmiňovaný způsob nefungujeOption "XkbModel" "scorpius"A klávesy reagují a vypisují své názvy (pomocí xev). Protože používám icewm, přiřazení akcí ke klávesám jsem udělal v souboru ~/.icewm/keys
key "XF86Standby" xmms --play-pauseNa klávese Standby to mám proto, že "normální" klávesa pro play/pause je na numerické 0 a musí se předtím přepnout pomocí další speciální klávesy do multimedálního módu aby fungovala. Což je brutálně nepohodlné. Pokud by byl zájem mohl bych napsat nějaký článeček, jak si nastavit svoji multimediální klávesnici.
keycode 222 (keysym 0x0, NoSymbol)což je mimochodem <I5E> kdyby to někdo chtěl dělat přes XKB 3. Použiji xmodmap
xmodmap -e 'keycode 222=F14'4. Když teď spustím xev, už dostanu
keycode 222 (keysym 0xffcb, F14)5. Spustím gvim a namapuji
:imap <F14> Foo!a od této chvíle stisknutí Fn+Power píše v gvimu ,Foo!`. To F14 jsem v tom příkazu už psal Ctrl-V Fn+Power, ale lze to myslím napsat i ručně. 6. Dopíšu do koniguráku Fvwm
Key F14 A N Exec rxvtRestartuji Fvwm (což lze on-the-fly) a od této chvíle mi stisknutí Fn+Power spouští rxvt --- Pokud dojdeš k 4. (5. a hlavně 6. nevím, jestli můžeš otestovat) a KDE se bude stále tvářit jakoby nic, je to IMHO bug v KDE.
Tiskni
Sdílej: