Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Leadtek Winfast 2000XP Expert
.
Mam Mandriva Linux 2006
s jádrem 2.6.12-12mdksmp
a pracuju pod Kde 3.4.2
.
Linux mi tu kartu najde ,ale určí ji jako špatnou TV kartu ,a proto mi nejde spustit v KdeTV
ani v XawTV
,ba ani v TVTime
.mirekh2o@seznam.cz
220-460-464
608 941 007
h2o.mirek
lspci -v
a lsmod
? JD
lspci -v
00:0b.0 Multimedia video controller: Conexant CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder (rev 05)
Subsystem: LeadTek Research Inc.: Unknown device 6611
Flags: bus master, medium devsel, latency 32, IRQ 5
Memory at e2000000 (32-bit, non-prefetchable) [size=16M]
Capabilities: [44] Vital Product Data
Capabilities: [4c] Power Management version 2
lsmod
videodev 8224 2 bttv,cx88xx
v4l1_compat 13892 0
v4l2_common 5632 1 bttv
cx88xx 49856 0
rmmod bttv
rmmod cx88xx
modprobe cx8800
Pokud nemáte kartu s bt*** čipem tak neptřebujete modul bttv. Pro Experta potřebujete cx8800 a ten si natáhne cx88xx
cx8800
(nebo cx88xx
) ne s bttv
.Conexant
modprobe cx8800
tak mi to koplo:FATAL: Error inserting cx8800 (/lib/modules/2.6.12-12mdksmp/kernel/drivers/media/video/cx88/cx8800.ko.gz): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)
/etc/modules.conf
hotplug
XawTV
PAL-DK
Europe-east
mono
nebo stereo
Tiskni
Sdílej: