MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
sox original.mp3 zpomalene.ogg speed 1.0034
, ale po 2 hodinach vytizeni na 99% nic :( ... (soubor original ma 18MB)
Snímkova frekvence je 25.
Nahravam si nejake porady z televize na dvd, nikdy jsem nemel problem, tohle posunuti se vyskytuje az ted u jednoho serialu... Dvd prehravac to po sobe prehraje spravne.
file original.mp3 MPEG ADTS, layer III, v1, 128 kBits, 48 kHz, JntStereo
ziskan byl ulozenim audia v avidemuxu pomoci filtru lame. Tak to by snad mela byt normalni mp3, ne? (mplayer prehrava jen zvuk)
Ten soubor mel byt zpomaleny - ne zrychleny, blbe jsem to nazval :)
Horsi je, ze sox ho delal pres noc asi 700MB, pak uz jsem to stopnul (nedodelane).
file zpomalene.ogg Ogg data, Vorbis audio, stereo, 48000 Hz, ~112000 bps, created by: Xiph.Org libVorbis I
... takze normalni ogg, tak proc je to tak velke?
Avidemux pouzivam 2.1.1-0.0sarge na debian testing z ftp://ftp.nerim.net/debian-marillat/. Mozna, ze by stalo za to tedy zkompilovat tu 2.1.2. Nevim, v cem vsem je lepsi ta nova verze, ale pri prehravani se mi u ni trosku "trha" zvuk, coz 2.0 nedelala.
Jeste, abych se vyjadril presne, jde o prevod mpeg souboru, dvd prehravac jich vyplivne 5- vts_01_1.vob az vts_01_5.vob. Samotne soubory se zdaji byt ok (pokud naimportuju jen 1 do avidemuxu), ale jako celek je to vyrazne posunute.
Nejde tedy o prime nahravani poradu pres tv kartu.
Zkousim tedy, jestli ten problem nevyresi ProjectX. Neni to ale jen na to nahravani pres TV kartu? (zkousel jsem i mencoder, ale nejak bez vysledku)
Mozna, ze by stalo za to tedy zkompilovat tu 2.1.2. Nevim, v cem vsem je lepsi ta nova verzeLepší je hlavně v tom, že jsou opraveny chyby verze předchozí.
ale pri prehravani se mi u ni trosku "trha" zvuk, coz 2.0 nedelala.Mohlo by to být třeba tím, že nemáš v preferencích nastavenou XVideo akceleraci a tudíž je vysoké zatížení CPU při přehrávání a nezvládá to přehrávat plynule.
Jeste, abych se vyjadril presne, jde o prevod mpeg souboru, dvd prehravac jich vyplivne 5- vts_01_1.vob az vts_01_5.vob. Samotne soubory se zdaji byt ok (pokud naimportuju jen 1 do avidemuxu), ale jako celek je to vyrazne posunuteAha. No to by se stát nemělo, pokud je problém i v nejnovější verzi, doporučil bych o tom napsat do webového fóra Avidemuxu (autor Avidemuxu to čte a odpovídá). Jako by zvuková stopa v těch jednostlivých souborech byla kratší (delší) než video a spojováním se ty chyby kumulovaly. Avidemux by to měl umět kompenzovat. Snad se to dá nějak obejít, ať už zpracováním jednotlivých částí a až následným jejich spojením, nebo exportováním audio stop z jednotlivých částí, jejich spojením (s tím, aby délky audia/videa odpovídaly) a importováním zpět do Avidemuxu, případně použitím jiného programu. Možná nejjednodušší věc, kterou můžeš zkusit je, že jednotlivé části, jednu po druhé, samostatně uložíš Avidemuxem - bez překódování, jen v režimu Copy pro zvuk i obraz, s nastaveným formátem MPEG PS A+V. A pak ty znovu uložené části zkusíš spojit v Avidemuxu.
ffmpeg -i <vstupni_soubor> -sameq -ab 128 <vystupni_soubor>
Jediná drobná nevýhoda je, že to trvá asi 110 minut a výstupní soubor má skoro dvojnásobnou velikost mencoder filmDVB.mpg -ovc copy -oac copy -of mpeg -o opravenyMPEG.mpgTymto sa nestraca kvalita. Potom video natiahnem do Avidemuxa (ten vytvori index) a ukaze odchylku A/V a tu napisem do A/V synchronizacie v Avidemuxe. Potom mi Obraz a zvuk sedi na chlp. A/V = Audio / Video
Tiskni
Sdílej: