T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Zacnou se dit divne veci kazda karta si bude myslet, ze "frame" je pro ni a bude reagovat, ruzne to bude vypadavat, pak zas fungovat, jedne karte pujde http, druhe ftp a pod ..
a pak zakroci AP a obe je odstrihne nebo se z toho zhrouti
Je to naprosto nekorektní a nežádoucí situace, důsledky jsou v zásadě neodhadnutelné, protože záleží na firmware všech zúčastněných zařízení, co se vlastně stane. Teoreticky by se nikdo zhroutit neměl, ta dvě zařízení s totožnou adresou budou nepoužitelná obě dvě, ale to je vše jenom teorie - v praxi se to může chovat všelijak... To je asi tak nejpřesnější odpověď, jakou můžete dostat...
... AP se zhrouti nebo odstrihne oba stroje ...
Divne, proc se to nepouziva/nezneuziva k utokum? At uz na AP nebo na odstraneni druheho klienta...
# macchanger -r eth0 Current MAC: 68:1b:f7:53:01:48 (unknown) Faked MAC: 8c:32:ad:92:e2:b9 (unknown) #
Pokial budu mat inu IP tak je mozne ze to bude fungovat, na arp sice budu odpovedat rovnakou mac, ale na tretej vrstve sa to bude oddelovat.Nebude. Když AP bude posílat paket na jednu IP adresu, tak se podívá do arp tabulky, tam najde MAC, vyrobí rámec s tou MAC jako cílovou a pošle to do vzduchu. Tam to přijmou obě ty karty, protože cílová MAC odpovídá jejich vlastní.
Jak praví teta Toyota, nic není nemožné. Osobně jsem zažil zásilku síťových karet od renomovaného výrobce, které měly VŠECHNY STEJNOU MAC ADRESU. Prý se takový omyl stává jednou za třista let, povídal dodavatel. Takže s tou nemožností bych byl dost opatrný...
Tiskni
Sdílej: