Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
lilo
? Kdyžtak to zkus z chrootu (Gentoo LiveCD je super).
root (hd0,5)
. Ale možná plácám, grub neznám.
mam presne ten samy notebook a dalo mi dost prace rozbehat to tak, aby vse fungovalo, proto zde mate par linku, ktere me pomohly
http://www.thinkwiki.org/
http://www.thinkwiki.org/wiki/Problems_with_SATA_and_Linux
http://news.tiker.net/hardware/r52
http://www.ecn.wfu.edu/~cottrell/thinkpad/tpr52/
Jedine, co nefunguje spravne je vypalovani CD, protoze mechanika je pripojena na ICH6 pres SATA-PATA redukci a proste to nejak nebeha. Vypalovani DVD funguje. Uvidime, co s tim udela 2.6.15 jadro (kde by mela byt jiz mnohem vice funkcni libata).
Cdrom nevidite proto, protoze atapi rozhranni v libata neni jeste povazovano za zcela stable a je treba predat jadru tento parametr:
libata.atapi_enabled=1
pak bude cdrom jako /dev/sr0 (vse je to koneckoncu taktez popsano v odkazech, ktere jsem uz uvedl).
Od 2.6.15 by toto snad melo byt povoleno jako default, nevim presne...
Co se zvukovky tyka, tak normalne funguje pres modul snd_intel8x0
, v lspci se hlasi takto:
0000:00:1e.2 Multimedia audio controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) AC'97 Audio Controller (rev 03)
# alsaconf
by ji mel normalne najit a nastavit
Jeste jedna vec ohledne zvukovky. Tlacitka na ovladani hlasitosti, ktera jsou vedle 'Acces IBM' jsou zcela nezavisla na OS, takze pokud zde stisknete mute, tak pres sw zadny zvuk nedostanete. Dalsi vec pak je, ze pomoci
# alsactl power on/off
lze povolit ci zakazat napajeni zvukove karty. Zjistil jsem to zcela nahodou. Nehrala mi zvukovka a bylo to tim, ze ji bylo treba takto 'zapnout'.
Snad to pomuze.
Tiskni
Sdílej: