Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
S vánočním dárkem Mustek Pearbaw 1200CU Plus jsem měl podobný problém a vyřešil se tak, že jsem do /usr/share/sane/gt68xx/ podstrčil firmware z dodávaného CD. Firmware z webu projektu sane nešel.
Na dodaném CD byly dvě verze firmwaru PS1Dfw.usb a PS1Gfw.usb. Sane vyžadoval PS1Dfw.usb se kterou nechodil a po přejmenování PS1Gfw.usb na PS1Dfw.usb se to rozběhlo bez nejmenšího problému.
Zkuste použít jiný firmware...
--enable-scsibuffersize
nebo --enable-scsi-directio
.
$ ./configure --help ... --enable-scsibuffersize=N specify the default size in bytes of the buffer for SCSI commands [default=131072] --enable-scsi-directio enable SCSI direct IO (Linux only, dangerous, see README.linux) ...Myslíte, že pomůže nastavit při kompilaci některý z těchto přepínačů? Který z nich a co konkrétně to udělá? Myslím, že by pomohlo nastavit Direct IO, ale netuším co to znamená. Možná jsem paranoidní, ale slovo "dangerous" mi dává tušit, že by to mohlo poškodit hardware?!? Můžete mi prosím někdo poradit? Děkuji!
Tiskni
Sdílej: