Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Linux 2.6.13-gentoo-r3 i686
Jasný, nechtěl jsem nijak hanit Tvou oblíbenou distribuci, jistě máš dobrý důvod pro její použití Každý ať si používá co chce jak chce dle chuti (přeci právě kvůli svobodě je GNU/Linux náš miláček
) je jedno jestli to je Emacs|Vim|Nano, Mutt|KMail, Gnome|KDE|Fvwm. Jde mi jen o to, aby náš nový kamarád, který s Linuxem teprve začíná, nebyl zatáhnu do sekty typu:
Jakou verzi KDE máš?
Ha já mám x.y.z!
Co používáš za distribuci?
Vše mám 100% optimalizované pro svůj počítač, kompiloval jsem totiž vše sám, ze zdrojáků celý týden!
Můj názor je následující:
Libovolnou disribuci si můžu používat doma na desktopu, ale jakmile potřebuju něco pro reálné nasazení v produkčním prostředí, tak se mi výběr velice zužuje. Konkrétně na Debian GNU/Linux, Suse/Novel, Red Hat (tím myslím pouze zastupitele z řad Linuxu, samozřejmě je ještě možnost sáhnout třeba po Solarisu atp. ).
Můžete s tím nesouhlasit, můžete se bouřit, cvičit prostná i na hlavu se stavět, ale to je tak všechno, co s tím lze dělat. Je to pouze můj svobodný názor a nechci zde být přesvědčován, že je špatný atp.
Mějte se krásně a používejte si co chcete,
FREEDOOM FOREVER
HOWG!
Tiskni
Sdílej: