Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
ls -l >data.txt sh p2.exe -obsah souboru p2.exe main() { char radek[100]; char pismeno; float soucet,nasobek; int i; FILE *fd; FILE *fw; if((fd=fopen("data.txt","r"))==NULL) return; if((fw=fopen("SOUHRN.txt","w"))==NULL) return; soucet=0; printf("Zadejte pismeno, na ktere maji zacinat soubory:\n"); scanf("%c", &pismeno); while(!feof(fd)) /* vypis souboru */ { fgets (radek,100,fd); if(radek[56] == pismeno){ printf("%s\n",radek); fprintf(fw,"%s", radek); i=42; nasobek=1; while ((i-- > 30) && (radek[i] != ' ')){ soucet+=(radek[i]-48)*nasobek; nasobek*=10; } } } fclose(fd); fclose(fw); getchar(); system("pause"); }
<pre>
a </pre>
tagy. #include<stdio.h>
sh p2.exe
ti nebude fungovat. Jednak je v unixech koncovka exe zbytečná a druhak se ten soubor spustí ./p2
(./p2.exe
, když už to musí být).$ gcc -c p2.c -o p2.o $ gcc p2.o -o p2.exe $ ls -l >data.txt $ cat data total 16 -rw-r--r-- 1 misak users 0 Jan 3 22:28 SOUHRN.txt -rw-r--r-- 1 misak users 0 Jan 3 22:28 data.txt -rw-r--r-- 1 misak users 744 Jan 3 22:20 p2.c -rwxr-xr-x 1 misak users 7590 Jan 3 22:20 p2.exe -rw-r--r-- 1 misak users 1680 Jan 3 22:20 p2.o $ ./p2.exe Zadejte pismeno, na ktere maji zacinat soubory: p $ cat SOUHRN.txt $Tady jsou změny, které jsem musel udělat:
$ diff p2.c.original p2.c 0a1 > #include<stdio.h> 22c23 < if (radek[56] == pismeno) --- > if (radek[44] == pismeno) 39c40 < system ("pause"); --- > //system ("pause");Pokud ti nejede žádný unix, co takhle zkusit cygwin? Nebo vmware player s nějakým nainstalovaným unixem?
ls -l
začínal na 45. sloupci a ne 57., ale teď se dívám, že na CentOS je to taky 56, takže ten řádek raději neměň, pokud ti to funguje ls -l
'. K procházení adresáře slouží opendir()
, readdir()
a closedir()
, případně, nechce-li se tazatel zabývat přenositelností, lze uvažovat o použití scandir()
.
ls -l
. Sice je to přitažené za vlasy, ale některá zadání taková bývají.
radek[56]
, aniž by se ověřilo, že je řádek aspoň tak dlouhý, což zrovna hned první nebude. Sice je to ve staticky alokovaném bufferu, takže nehrozí pád programu nebo zneužití, ale to, zda se bude první řádek kopírovat nebo ne, je de facto dáno náhodou. Také je podivné, že se celou dobu něco sčítá do proměnné soucet
(proč je vlastně typu float
?), ale hodnota se nikde nepoužije. Rozumnější verze programu by mohla vypadat např. takto:
#include <stdio.h> #include <sys/types.h> #include <dirent.h> #include <sys/stat.h> #include <unistd.h> #include <string.h> int main(int argc, char* argv[]) { DIR* dir; struct dirent* de; struct stat info; unsigned long long size; size_t prefixlen; const char* pgmname; const char* p; int R; pgmname = argv[0]; for (p=argv[0]; *p; p++) if (*p == '/') pgmname = p+1; if (argc < 2) { fprintf(stderr, "usage: %s directory [prefix]\n", pgmname); return 1; } if (argc == 3) prefixlen = strlen(argv[2]); else prefixlen = 0; dir = opendir(argv[1]); if (!dir) { perror(pgmname); return 2; } R = chdir(argv[1]); if (R < 0) { perror(pgmname); return 3; } size = 0; while ((de = readdir(dir))) if (prefixlen==0 || !strncmp(de->d_name, argv[2], prefixlen)) { stat(de->d_name, &info); if (S_ISREG(info.st_mode)) { size += info.st_size; puts(de->d_name); } } closedir(dir); printf("Total size: %llu\n", size); return 0; }
ls
, nastavení locale a přesném vyvážení mnoha dalších okolnostífloat
(které nakonec stejně nepoužije)
Tiskni
Sdílej: