Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Pošilhávám po přechodu ze Slackware na Debian, ale není mi jasné, jestli lze bez problémů používat stable verzi a do ní zamíchávat menší množství balíčků z unstable kompilovaných ze zdrojů a to vše automaticky pomocí apt.
Vím, že apt umí zacházet s více uložišti a že lze nastavovat priority až na úrovni balíčků, ale obávám se, že závislosti z binárních balíčků z unstable budou mít tendenci zbytečně upgradovat půlku systému ačkoli zdrojáky by se spokojily i se staršími verzemi ze stable.
Nechapu, proc chcete pouzivat "stable" a michat si vlastni "unstable", to uz pouzivejte rovnou distribucni unstable od zacatkuJednoduše protože pro prac. stanice, kde bych ho chtěl eventuálně nasadit mi verze programů v Sarge v 90% případů vyhovují a těch zbývajícíh 10 bych byl ochoten aktualizovat z unstable. Jestli se nepletu, tak v unstable se neustále objevují nové verze,nejenom jako opravy chyb. Nechci vystavovat lidi co s tím budou pracovat, aby se neustále museli adaptovat na jinak vypadající/chovající se nové verze aplikací.
Jen jako "hint": stable/unstable neni rozhodovanim mezi "stabilnimi" a "nestabilnimi" aplikacemi.Nápovědy netřeba, je mi to celkem jasné (viz výše).
Mám tomu zatím rozumět, že to na co se ptám v Debianovi nejde ?
Bohužel to vypadá na neoficiální zdroj. Má někdo informace nebo zkušenosti jak důvěryhodné jsou balíčky odtamtud ? Byl bych velký dobrodruh, pokud bych je instaloval do firemního prostředí ?
Tiskni
Sdílej: