Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Pošilhávám po přechodu ze Slackware na Debian, ale není mi jasné, jestli lze bez problémů používat stable verzi a do ní zamíchávat menší množství balíčků z unstable kompilovaných ze zdrojů a to vše automaticky pomocí apt.
Vím, že apt umí zacházet s více uložišti a že lze nastavovat priority až na úrovni balíčků, ale obávám se, že závislosti z binárních balíčků z unstable budou mít tendenci zbytečně upgradovat půlku systému ačkoli zdrojáky by se spokojily i se staršími verzemi ze stable.
Nechapu, proc chcete pouzivat "stable" a michat si vlastni "unstable", to uz pouzivejte rovnou distribucni unstable od zacatkuJednoduše protože pro prac. stanice, kde bych ho chtěl eventuálně nasadit mi verze programů v Sarge v 90% případů vyhovují a těch zbývajícíh 10 bych byl ochoten aktualizovat z unstable. Jestli se nepletu, tak v unstable se neustále objevují nové verze,nejenom jako opravy chyb. Nechci vystavovat lidi co s tím budou pracovat, aby se neustále museli adaptovat na jinak vypadající/chovající se nové verze aplikací.
Jen jako "hint": stable/unstable neni rozhodovanim mezi "stabilnimi" a "nestabilnimi" aplikacemi.Nápovědy netřeba, je mi to celkem jasné (viz výše).
Mám tomu zatím rozumět, že to na co se ptám v Debianovi nejde ?
Bohužel to vypadá na neoficiální zdroj. Má někdo informace nebo zkušenosti jak důvěryhodné jsou balíčky odtamtud ? Byl bych velký dobrodruh, pokud bych je instaloval do firemního prostředí ?
Tiskni
Sdílej: