abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:44 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že po společnostech Red Hat a Framework a organizacích OSFF a Linux Foundation, službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzorují také společnosti Dell a Lenovo. Do dnešního dne bylo díky LVFS provedeno více než 145 milionů aktualizací firmwarů od více než 100 různých výrobců na milionech linuxových zařízení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 15:22 | IT novinky

    Americké technologické společnosti Microsoft, Google a xAI souhlasily, že vládě Spojených států poskytnou přístup k novým modelům umělé inteligence (AI) před jejich uvedením na trh. Oznámila to americká vláda, která tak bude moci prověřit, zda modely nepředstavují hrozbu pro národní bezpečnost. Oznámení podtrhuje rostoucí obavy Washingtonu z rizik spojených s výkonnými AI systémy. Americké úřady chtějí v rámci předběžného přístupu

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:11 | IT novinky

    Společnost Valve zveřejnila (GitLab) nákresy ovladače Steam Controller a puku. Pro všechny, kdo by jej chtěli hacknout nebo modifikovat, případně pro ně navrhnout nějaké příslušenství. Pod licencí Creative Commons (CC BY-NC-SA 4.0).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:44 | Komunita

    PHP bylo dlouho distribuováno pod vlastní licencí – s výjimkou částí spadajících pod licenci Zend Engine. Po několikaleté práci se povedlo PHP přelicencovat na 3bodovou licenci BSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube). Na Linuxu je vedle Qt frontendu nově k dispozici také GTK4 / libadwaita frontend.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 20:22 | IT novinky

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 3.1 specifikace OpenCL (Open Computing Language). OpenCL je průmyslový standard pro paralelní programování heterogenních počítačových systémů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:11 | Nová verze

    Homebridge pro integraci chytrých domácích zařízení byl vydán ve verzi 2.0.0. Nově vedle protokolu HomeKit Accessory Protocol (HAP) podporuje standard chytré domácnosti Matter.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:11 | Nová verze

    Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové verzi 3.7.0 - The Gaming Edition. Z novinek lze vypíchnout příkaz omarchy a celou řadu herních možností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 03:11 | Nová verze

    CyberChef byl vydán v nové major verzi 11. Přehled novinek v Changelogu. CyberChef je webová aplikace pro analýzu dat a jejich kódování a dekódování, šifrování a dešifrování, kompresi a dekompresi, atd. Často je využívaná při kybernetických cvičeních a CTF (Capture the Flag).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.5. 20:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.4.67 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 11 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (9%)
     (2%)
     (14%)
     (32%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (24%)
    Celkem 1514 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: compilacia wine

    13.1.2006 11:08 MarekD | skóre: 13
    compilacia wine
    Přečteno: 126×
    Pri prevadzke wine na na gentoo64 mam nasledovne problemy

    1. na nestabilnej verzii gentoo64 sa aplikacie pod wine rozbiehaju, ale wine neprebera zo systemu tlaciarne. (tu tlac potrebujem). inak je to funkcne.

    2 ked som skusil komercne demo cross pod nestabilnym gentoo64, tak pozadovana aplikacia bezi a bezi aj tlac. takze z toho usudzujem, ze to wine je skompilovane bud s blbym parametrom alebo v tom crosse je urcita verzia wine, ktora by fungovala, ale neviem ako zistit parametre s ktorymi bolo kompilovane wine v crosse a neviem ani zistit verziu wine z crossu.

    3. pred neakym casom som tento problem riesil pouzitim stabilneho gentoo64 a tam to wine fungovalo a isla aj tlac. no za posledny mesia som uz gentoo64 stabilne skusal instalovat viackrat a na rozne stroje s tym istym make.conf ako predtym. Prestalo tu fungovat wine. nedokazem spustit ani winecfg. skonci to stale rovnakym prejavom chyby a nerozbehne sa konfiguracna utilita. Taktiez tu v stabilnej verzii nefunguje cross. Spustena win aplikacia je rovnako nefukcna ako vo wine.

    Odpovědi

    13.1.2006 16:16 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: compilacia wine
    To, že někdy někde nějaká blíže neurčitelná verze fungovala, moc nepomůže. Nejlepší bude zkompilovat Wine znova, ať už přes nějakej ten ebuild, či co to tam je, nebo klasicky - ./configure && make depend && make && make install. Jen k tomu budou potřeba 32bitové knihovny s 32bitovým překladačem (!). Pro jednoduchost lze klidně převzít binární balíček z 32bitové distribuce, pak by měly stačit 32bitové knihovny, ale tím se moc práce v Gentoo asi neušetří.
    David Watzke avatar 13.1.2006 16:20 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: compilacia wine
    Multilib... prostě emerge wine. Když to půjde, máš multilib, když ne, nemáš multilib. :-D Ebuild se postará o to, aby se kompiloval 32bitově.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    16.1.2006 11:43 MarekD | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: compilacia wine
    este jedn postreh:

    Na stabilnom gentoo64 nie je mozne compilovat lubovolnu verziu wine. pri kompilacii wine sa objavy toto slasenie:
    /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/3.4.4/../../../../x86_64-pc-linux-gnu/bin/ld: skipping incompatible /usr/lib/libXext.so when searching for -lXext
    /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/3.4.4/../../../../x86_64-pc-linux-gnu/bin/ld: skipping incompatible /usr/lib/libXext.a when searching for -lXext
    /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/3.4.4/../../../../x86_64-pc-linux-gnu/bin/ld: cannot find -lXext
    collect2: ld returned 1 exit status
    winegcc: gcc failed.
    make[2]: *** [x11drv.dll.so] Error 2
    make[2]: Leaving directory `/var/tmp/portage/wine-20050211/work/wine-20050211/dlls/x11drv'
    make[1]: *** [x11drv] Error 2
    make[1]: Leaving directory `/var/tmp/portage/wine-20050211/work/wine-20050211/dlls'
    make: *** [dlls] Error 2
    
    !!! ERROR: app-emulation/wine-20050211 failed.
    !!! Function src_compile, Line 131, Exitcode 2
    !!! all
    !!! If you need support, post the topmost build error, NOT this status message.
    
    pozrel som sa na to gcc a porovnal som ho ako je kompilovane na stabilnom a nestabilnom gentoo

    Stabilne:
    [ebuild   R   ] sys-devel/gcc-3.4.4-r1  (-altivec) -bootstrap -boundschecking -build +fortran -gcj -gtk -hardened -ip28 (-multilib) -multislot (-n32) (-n64) +nls -nocxx -nopie -nossp -objc -vanilla 0 kB                                                                                                                
    
    Nestabilne:
    [ebuild   R   ] sys-devel/gcc-3.4.5  USE="fortran* nls* -bootstrap* -boundschecking -build -gcj -gtk -hardened -ip28 -multislot -nocxx -nopie -nossp -objc -vanilla" 0 kB
    
    Na stabilnom je volba -multilib. neviem preco je to tak ked v make.conf mam v use multilib.
    David Watzke avatar 13.1.2006 16:23 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: compilacia wine
    nedokazem spustit ani winecfg. skonci to stale rovnakym prejavom chyby a nerozbehne sa konfiguracna utilita.

    Řekne to něco? Je wineserver a wine-preloader ve výpisu procesů? Máš nejnovější verzi?

    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    16.1.2006 10:56 MarekD | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: compilacia wine
    Pri pokuse o spustenie cohokolvek vo wine, nastane zmena farieb na obrazovke (nespusti sa nic ani v crosse ani cez wine, ale stym grafickym problemom je to rovnake) a v top, ostava hore wine-preloader a vytazuje plne procesor.

    Pokusal som sa taktiez v stabilnom gentoo64 kompilovat viac verzii wine 0.9 az 0.9.5 takteiz aj nisie rady ale stale je to rovnake.

    wine mam kompilovane s volbou multilib

    v nestabilnom gentoo64 bezi akekolvek wine (verzia) ale nejde tlac.
    16.1.2006 10:58 MarekD | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: compilacia wine
    Pri pokuse o spustenie cohokolvek vo wine, nastane zmena farieb na obrazovke (nespusti sa nic ani v crosse ani cez wine, ale stym grafickym problemom je to rovnake) a v top, ostava hore wine-preloader a vytazuje plne procesor.

    Pokusal som sa taktiez v stabilnom gentoo64 kompilovat viac verzii wine 0.9 az 0.9.5 takteiz aj nisie rady ale stale je to rovnake.

    wine mam kompilovane s volbou multilib

    v nestabilnom gentoo64 bezi akekolvek wine (verzia) ale nejde tlac.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.