Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
.bash_logout
a zapsal do něj příkazy - nic se ale po odhlášení nestane.
Pokud zkusím přidat příkaz do souborů (.profile
nebo .bashrc
), které jsou určeny k definici činností po přihlášení, tak to funguje.
Tušíte někdo, kde by mohl být problém, nebo jak jinak zajistit vykonání příkazu při odhlášení uživatele?
Předem díky.
P.S.: neposílejte, prosím, tentýž dotaz do více fór současně. Pokud se jedná o fóra s podobnou tématikou, obvykle je čtou přibližně stejní lidé.
Právě jsem to zkoušel a funguje to bez problémů. Musí se jednat ale o tzv. login shell - viz např. manuálová stránka.No jo, máte pravdu - pokud jdu přes login shell, tak to opravdu funguje.
Kam ale zapsat příkaz, aby se provedl, pokud se uživatel odhlásí z KDE, nebo rovnou z KDE restartuje/vypne PC?
P.S.: neposílejte, prosím, tentýž dotaz do více fór současně. Pokud se jedná o fóra s podobnou tématikou, obvykle je čtou přibližně stejní lidé.Už to nikdy neudělám.
Vytvořil jsem adresář ~/.kde/shutdown
a do něj jsem nakopíroval skript, který se má spustit.
~/.bash_logout
by se totiž skript při odlogování spouštěl tolikrát, kolik bylo otevřených shellů. Což by podle okolností mohlo být třeba dvacetkrát - nebo také ani jednou. A samozřejmě by se mnohdy spustil, aniž by uživatel ukončoval KDE.
Pokud to takto funguje (nevím, zatím jsem to nepotřeboval), je to i vhodnější řešení. Při řešení přes ~/.bash_logout
by se totiž skript při odlogování spouštěl tolikrát, kolik bylo otevřených shellů. Což by podle okolností mohlo být třeba dvacetkrát - nebo také ani jednou. A samozřejmě by se mnohdy spustil, aniž by uživatel ukončoval KDE.
Dnes podruhé už máte pravdu
Tiskni
Sdílej: