Projekt D7VK dospěl do verze 1.0. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.
Byla vydána nová verze 2025.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Národní politiku koordinovaného zveřejňování zranitelností (pdf), jejímž cílem je nejen zvyšování bezpečnosti produktů informačních a komunikačních technologií (ICT), ale také ochrana objevitelů zranitelností před negativními právními dopady. Součástí je rovněž vytvoření „koordinátora pro účely CVD“, jímž je podle nového zákona o kybernetické … více »
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost System76 vydala Pop!_OS 24.04 LTS s desktopovým prostředím COSMIC. Videoukázky na YouTube.
Byla vydána verze 1.92.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Free Software Foundation zveřejnila ocenění Free Software Awards za rok 2024. Oceněni byli Andy Wingo, jeden ze správců GNU Guile, Alx Sa za příspěvky do Gimpu a Govdirectory jako společensky prospěšný projekt.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-12 aneb Eclipse 4.38. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
U příležitosti oslav osmi let prací na debianím balíčku vyšlo GPXSee 15.6. Nová verze přináší především podporu pro geotagované MP4 soubory, včetně GoPro videí. Kdo nechce čekat, až nová verze dorazí do jeho distribuce, nalezne zdrojové kódy na GitHubu.
Monado, tj. multiplatformní open source implementace standardu OpenXR specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro virtuální realitu (VR) a rozšířenou realitu (AR), bylo vydáno ve verzi 25.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
zdravim, linuxaky
ma postavenej server na SUSE 10.0 pro vice uzivatelu propojeni switchem 10/100.
Server ma v sobe integrovane dve sitove karty 10/100/1000 [zakladni deska MSI] pokud chci ze serveru tahat data tak to bezi okolo 10KB/s nemuzu prijit na to kde by se dala nastavit rychlosti sitovky aspon na 80 kb/s... nemuze to ovlivnovat, kdyz na tom bezi sdileni internetu a DHCP ?
predem mne nekamenujte teprve zacinam
DHCP - OK
server slouzi jako sitova stanice kde se klienti muzou ukladat sva data a tez tam bezi Samba z domenou k pocitaci se pripojujou lidy a tahaj profily..
server se jen vyuziva pro vnitrni sit nic nejde ven do internetu ze serveru.
do jedne diry mi vede net a zdruhe to vychazi ven do switche a dale do lokalnich PC tedka taham neco ze serveru a rychlost je 11.4 kbytes/s fakt pomala na to ze to ma tahat o hodne vice .... jinak pouzivam Suse Linux jako servrova stanice...
Tiskni
Sdílej: