V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
./gt-c-decl.h: In function `gt_pch_p_7c_scope':
./gt-c-decl.h:538: internal compiler error: Segmentation fault
Please submit a full bug report,
with preprocessed source if appropriate.
See <URL:http://bugs.gentoo.org/> for instructions.
The bug is not reproducible, so it is likely a hardware or OS problem.
make[2]: *** [c-decl.o] Error 1,
make[2]: Leaving directory `/var/tmp/portage/gcc-3.4.4-r1/work/build/gcc'
make[1]: *** [stage1_build] Error 2
make[1]: Leaving directory `/var/tmp/portage/gcc-3.4.4-r1/work/build/gcc'
make: *** [profiledbootstrap] Error 2
!!! ERROR: sys-devel/gcc-3.4.4-r1 failed.
Call stack:
ebuild.sh, line 1894: Called dyn_compile
ebuild.sh, line 941: Called src_compile
ebuild.sh, line 1609: Called toolchain_src_compile
toolchain.eclass, line 24: Called gcc_src_compile
toolchain.eclass, line 1465: Called gcc_do_make
!!! emake failed with profiledbootstrap
!!! If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant.
pokusal som sa prekompilovat gcc, binutils aj glibc, okrem gcc kompilacie zbehli, kompilaciu som skusal v roznych verziach gcc (mam od 3.3.5 do 3.4.5) a stale to iste. Podotykam, ze kompilacia neskonci vzdy na tom istom mieste, ale je tam par miest ktore sa striedaju. Vyzera to ako chyba hw, ale pri pade nieje o tom ziadny zaznam v dmesg, ani v messages. Este by som mal spomenut, ze som tesne pred padom vycistil cely /tmp, nechal som tam len par veci, tak je mozne, ze som zmazal nieco odtial, ale to sa mi zda blbost.
Tiskni
Sdílej: